een moeilijke keuze plaatsen, betreur ik beslist niet: het kiezen uit alternatieven vraagt een grondige beoordeling (die vaak het karakter van een belangenafweging zal hebben) en, op grond daarvan, een heldere motivering. Tussen de noodzakelijke coördinatie en de even noodzakelijke slagvaardigheid in het planologische beleid bestaat soms een spanning. Dat ligt dan niet aan de plano logie, maar aan de snelle ontwikkelingen, die ons ook in Zeeland niet vreemd zijn. Hier uit vloeit mijns inziens niet voort, dat wij onze planologische activiteiten nu maar als een vrijblijvende bezigheid moeten beschouwen. Het betekent wèl dat hoe moeilijk dit vaak zal zijn wij moeten trachten mogelijke ontwikkelingen in het planologische be leid te verdisconteren. Planologie zal per definitie een visie in zich moeten dragen. Ik wil in dit verband ook herhalen wat ik bij de viering van het jubileum van de PPD op 3 december j.l. heb gezegd: het jaar 2000 is zeer belangrijk, maar eerst komt het jaar 1980; laten wij in eerste instantie daarop onze aandacht richten. Mijn gelukwensen aan het adres van onze Provinciale Planologische Dienst vanwege zijn zilveren jubileum gaan vergezeld van de wens, die een overtuiging is, dat de komende decennia mits tegenspoeden van oorlog en natuurrampen ons bespaard blijven op dezelfde deskundige wijze zal worden voortgewerkt aan de toekomst van een pro vincie, die ons allen lief is en die wij, met het verkregene uit de historie èn met het nieuwe waaraan wij werken, willen nalaten aan de generaties, die na ons zullen komen. De Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, Mr. J. VAN AARTSEN 182

Zeeuws Tijdschrift | 1968 | | pagina 2