A..B. Lena te YL.Be Beer met twee I Jchutdew-en \)..De Trap om op tie drooerte te komen Y~lL.Te Thooohlokken daar de Scheepen I op ieppen ir.r.F. Stutten .die k St hppalhouden. G. Schot deuren die jvater apt houden j W.JTius ken daar de ]l Baarden inlopen roer de tTater melen Het droogdok te Vlissingen Geschiedenis De Arkadia is tot lering en vermaak geschreven en wij moeten toegeven dat de predikant en rector de geschiedenis van Walcheren kende, maar bij het kaartje uit de tijd van Willibrord, zal hij geen kritische noot plaatsen over deze pure fantasie. Zo is er meer, maar het zou onbillijk zijn de auteur te verwijten wat hij uit andere bronnen zo naarstig heeft opgetekend. Ook valt het op, dat van een sociale bewogenheid nog geen sprake is. Wanneer de spelerijders bij Arnemuiden komen en de zout keten zien waar het slecht werken was, roept I, GENERATIES Het peluwtje van mollig mos? Perverse kleine meisjes met kanten broekjes en dichtgeregen hoge laarsjes hebben het voorgoed verpletterd. De grote stille heide? Ferme jongens stoere knapen, niet verder kijkend dan hun vuist sterk was maakten er een slagveld van. De kinderen, kindskinderen zitten met de erfenis, dat wil zeggen: toen het testament geopend werd stonden een paar illusies tegenover ondelgbare schulden. HANS WARREN Uit: .Tussen Hybris en Vergaan", verschijnt najaar 1969 bij Bert Bakker, Den Haag. Izabelle dat zij er geen uur zou willen blijven. Een vrouw, die er uit zag als een „halfgebrade Moorin", voegt haar toe dat ze gelijk heeft, maar juider (julder) bent de weelde, en geen werk noch ongemak gewent." Het gezelschap barst hierop in lachen uit. De spelerijders hebben in twee dagen Walcheren gedaan en boertende en lachende brachten zij de tocht, die met vreugde begonnen was, met vreugde ten einde. Uitgave 1969 Van Benthem Jutting, Middelburg. 126

Zeeuws Tijdschrift | 1969 | | pagina 30