Nieuwe leden van het Zeeuwsch Genootschap (Aanvulling van de lijst gepubliceerd in het Zeeuws Tijdschrift 1969, 3e aflevering). De benoeming tot lid van het Genootschap werd aanvaard door mr. H. J. M. van Driel, Schepe nenlaan 289, Middelburg. Werkgroep „Palaeontologie" De door het bestuur aangekondigde excursie naar de Hoge Platen bij Breskens, welke op 5 juli j.l. werd gehouden, bleek een aangelegen heid, waarvoor veel belangstelling bestond. Bij voldoende deelname zal het in de toekomst mogelijk zijn deze tocht jaarlijks op het excur sieprogramma te plaatsen. Te Breskens werden wij opgewacht door de bemanning van de reddingboot „Javazee" van de Kon. Z. Holl. Maatschappij tot redding van schipbreukelingen. Vanuit de jachthaven werd het vaarwater langs Hoofdplaat ingevaren en schipper W. v. d. Broecke demonstreerde zijn ervarenheid in het opsporen van een goede landingsplaats. De ontschepingsprocedure lever de mede daardoor weinig moeilijkheden op en het gezelschap trok in de richting van het hoogste punt van de zandplaat. Dit gedeelte loopt slechts zelden onder water en ook het laatste springtij was niet in staat geweest een aantal broedende scholeksters te verdrijven. De luidruchtige wijze, waarop wij door een stel van deze grappige vogels werden opgewacht, maakte ons alttent op mogelijk nageslacht. We ontdekten twee jongen. Natuurlijk zwermde het gezelschap in alle rich tingen uiteen, teneinde indrukken op te doen van de aard en de gesteldheid van de omgeving en om een aantal van de mooiste fossiele schel pen te verzamelen, welke hier in ruime mate aanwezig zijn. Indien men de platen bezoekt en daarbij uiteraard gebruik maakt van het laagwater, dan maakt men kennis met een uit gebreid gebied. Indien men in de gelegenheid is om een getij af te wachten, dan krijgt men diep respect voor de beweging van het water. Gevangen in het ritme der getij dencyclus ver dwijnt deze schier eindeloze vlakte onder water. Wat dan nog overblijft staat op de Nederlandse zeekaart aangegeven als een klein eiland, het welk bij hoge stormvloeden enkele uren onder water verdwijnt. J. Moraal Juridische Studiekring Voordrachtencyclus 1969-1970. 6 februari 1970: professor dr. H. Bianchi spreekt over het onderwerp: „Openbaarheid van de straf rechtspraak?" 20 maart 1970: dr. D. van der Wel behandelt het onder werp: „Openbaarheid in het bestuur". Zodra ook de derde voordracht definitief vast staat, zullen per circulaire nadere gegevens aan de deelnemers worden bekend gemaakt, om trent plaats van samenkomst en tijdstip van aanvang. Deelneming staat open voor leden en niet-leden van het Genootschap. Opgaven met vermelding van adres en telefoonnummer, aan mevrouw mr. C. Kannegieter, postbus 56, Middelburg, telefoon 01180-3459. In het jubileumprogramma voor het 200-jarig bestaan is onverhoopt een wijziging aangebracht. Dr. J. Huizinga die zou spreken over „Wat is de betekenis van een genootschap als het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen voor de wetenschap in de huidige samenleving?", is door ziekte verhinderd. Het besltuur prijst zich gelukkig op korte termijn de Gouverneur van Limburg (België), de Hoogedelgestrenge Heer Dr. L. Roppe bereid gevonden te hebben een feestrede uit te spreken onder de titel „Koning Willem I na 160 jaar". 129

Zeeuws Tijdschrift | 1969 | | pagina 33