Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen Juridische studiekring Op 14 november 1969 heeft de eersite bijeen- kiamsit plaaltis van de Juridische studiekring, De leden en andere belangstellenden, die zich nog niet als lid hebben opgegeven wordlen verzocht reeds om hailf acht aanwezig te zijn in gebouw Abdij 11 te Middelburg. De agenda van deze eerste vergadering luidt als volgt: 19.30 u.: Opening. Verkiezing bestuur. Toespraak door drs. J. R. Glaubitz, voorzitter van het Kon. Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. 20.00 u.: Voordracht door mr. G. E. LANGE- MEIJER, procureur-generaal van de Hoge Raad, over het onderwerp Buitenparlementaire oppositie Pauze. Discussie. Sluiting. Het lidmaatschap van de Studiekring staat open voor juristen en verder voor al diegenen, die functies bekleden of bekleed hebben in de rand gebieden: bestuur, fiscale beroepen, politie, kinderbescherming, verzekeringswezen enz. De contributie bedraagt 5,per jaar. Leden zo wel als niet-leden van het Kon. Zeeuwsch Ge nootschap zijn hartelijk welkom. Aanmelding voor het lidmaatschap schriftelijk of telefonisch aan mevr. mr. C. Kannegieter, postbus 56, Middelburg, tel. 01180-3459, of mon deling tijdens de eerste bijeenkomst. Werkgroep Historie en Archeologie Op 11 dktoiber had dei algemene ledienvergade- ring van dei Werkgroep Historie en Archeologie plaatls. De belangrijkste punten, die aan de orde gesteld werden, waren: Verkiezing van nieuwe bestuursleden: na het aftreden van ir. J. A. Trimpe Burger als voorzitter is het bestuur als volgt gefor meerd: de heer M. P. de Bruin, voorzitter, mevr. mr. C. Kannegieter, secretaresse, de heer B. Oele, penningmeester, en de heren P. J. Brand en drs. P. J. van der Feen, leden. Besloten is te trachten een grotere mate van samenwerking te bereiken tussen de ver schillende in Zeeland werkzame -heemkun dige en oudheidkundige kringen. In eerste aanleg zal worden gestreefd naar een uit wisseling van convocaties voor lezingen en excursies. Later kan deze samenwerking misschien nog worden uitgebreid door ge zamenlijke publikaties, enz. In het Bulletin zal in het vervolg een lijst verschijnen van de nieuwste publikaties over Zeeland en de Zeeuwen. Dit kan ge schieden door samenwerking met het Docu mentatiecentrum Zeeuws Deltagebied van de Provinciale Bibliotheek. De abonnements prijs is verhoogd tot 5,per jaar met in gang van 1 januari 1970. De vergadering heeft haar instemming be tuigd met het plan van de nieuwe voorzitter om de Zeeuwse klederdrachten (zoals ge presenteerd door de groep De Jager) en oude uitstervende ambachten vast te leggen op 16 mm film, diaseries en foto's. Er zal con tact worden opgenomen met amateur-cine asten. Bij de rondvraag werd nog de mogelijkheid geopperd teams te vormen van amateur- archiefonderzoekers. Op deze wijze zouden vele gegevens kunnen worden verzameld over Zeeland en zijn bevolking, die nu nog in de archieven verborgen blijven. Er is besloten, indien mogelijk, nog dit jaar een excursie te organiseren naar de Erasmus- tentoonstelling te Rotterdam. Het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen voert thans het predicaat KONINKLIJK Een belangrijk moment tijdens de viering van het tweehonderdjarig bestaan van. het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen op 26 septem ber jl.: de Commissaris der Koningin in de pro vincie Zeeland, mr. J. van Aartsen, beklimt het spreekgestoelte. De geluidsinstallatie, bron van staringen tijdens de red-e van de voorzitter van het Genootschap, dr;s. J. R. Glaulbitz, wordt uit geschakeld. In, zijn korte toespraak deelt de Commissaris mede, dlafc hef Hare Majesteit de Koningin behaagd heeft aan het jubilerende Genooitschapi het predicaat „Koninklijk" toe te kennen. De naam van het Genootschap zal in het vervolg: luiden.: KONINKLIJK ZEEUWSCH GENOOTSCHAP DER WETENSCHAPPEN De oorkonde, waarin de toekenning van dit pre dicaat is vastgelegd, vergezeld van de door voor zitter en secretaris van; heit Genootschap- onder tekende verklaring, zijn hiernaast afgedrukt, zodat alle leden van het Genootschap- er kennis van kunnen nemen, Uit de verklaring blijkt, dat de leden van helt Genootschap sitee-dis; weer op nieuw zich de te beurt gevallen, eer waardig moeten betonen! Westkapelle, 1969 Foto: C. A. L. Kotvis 167

Zeeuws Tijdschrift | 1969 | | pagina 35