Mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen Nieuwe leden van het Genootschap De onderstaande personen zijn benoemd tot lid van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en hebben het lidmaatschap aanvaard. Aartsen, B. van Dennenlaan 215, Halfweg Ballintijn, Mej. M. A. G. F. G. Alema.nstra.at 34, Middelburg Barkema, Dr. R. M. Sprencklaan 5, Middelburg Binkhorst, Mej. E. A. Dam 54, Middelburg Bliek, J. J. van der Homgarenlaan 22, Den Haag Cranenburgh, H. A. Kade 12, Veere Halve-Lucier, Mevr. A. G. van der 's-Gravenpolder se weg 6, Kloetinge Hil'horst, Ds. J. P. Vijverweg 1, Kloetinge Joustra, Sj. Pres. Rooseveltlaan 14, Vlissingen Koets, Dr. P. J. Schelpweg 7, Ellemeet Lenshoek, W. F. K. Marktveld 20, Kloetinge Linden'bergh, Dr. ir. P. C. De Boelelaan 255, Amsterdam Lous, G. S. De Kwartel 22, Laren (N.-H.) Luteyn, J. A. Adelaarstraat 75, Middelburg Minderhoud, Dr. ir. A. P. Belmontelaan 5, Wageningen Moerdijk, Ing. W. Jozef Israëlslaan 151, Arnhem Muysken, Ir. P. J. Spoorbrugsfraat 2 Brunssum Otten, Mr. W. M. Veerseweg 89, Veere Radermacher Schorer, Jhr. De Heuvelkamp, Oud-Leusden Ribbens, J. C. A. Westdijk 5, Heinkenszand: Schoenmakers, Ir. N. Oranje Nassaulaan 7, Arnemuiden Schot, J. Nieuwe Haven 77, Zierikzee Smit, Ir. A. L. Smits, P. J. Ventevogel, J. P. Visser, Ir. A. de Wijngaardstraat 3, Goes Boul. De Ruyter 2, Vlissingen Badhuisstraat 89, Vlissingen. Statenlaan 172, Middelburg Het lezingenprogramma Het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen nodigt U uit de volgende lezingen bij te wonen: donderdag 18 december 1969: dr. P. J. Meertens houdt een voordracht over het onderwerp: „Stiefkinderen van de literatuur"; donderdag 15 januari 1970: prof. dr. J. Presiser spreekt over „Joden en dagboeken"; donderdag 19 februari 1970: de heer C. J. Holtslag spreekt over het onderwerp: „De geschiedenis van de stui ver"; donderdag 16 april 1970: de heer G. van den Abeelen houdt een voordracht over het onderwerp: „De in dustriële archeologie". Alle lezingen worden gehouden in het gebouw Abdij 11 te Middelburg, aanvang 8 uur 's avonds. De Juridische studiekring Op 14 november heeft die Juridische Studiekring van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen zich officieel geconstitueerd. Nadat tijdens de bijeenkomst in gebouw Abdij 11 een bestuur was gekozen, bestaande uit dr. D. van der Wel, voorzitter, mr. C. Kannegieter, secretaresse, mr. H. Bruin, mr. A. J. de Jonge en mr. A. Veenhoven, leden, werd een aanvang gemaakt met de werkzaamheden. De nieuwe studiekring mocht de gelukwensen in ontvangst nemen van de voorzitter van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap, drs. J. R. Glaubitz en vervolgens van mr. G. E. Langemeijer, procu reur-generaal van de Hoge Raad. Hierna hield mr. Langiemeijer een voordracht over het onder werp: „Buitenparlementaire oppositie". Spreker ontvouwde een analyse van de verschil lende vormen van buitenparlementaire op- 210

Zeeuws Tijdschrift | 1969 | | pagina 34