Mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen op ongeveer de halve hoogte. Het aardewerk dat we hebben opgegraven was voor het merendeel in talloze scherven gebroken. Ten dele is dit ver oorzaakt door de druk van de grond op de holle potten, die bovendien vrij zacht waren door een langdurig verblijf in het grondwater en een slecht doorbakken zijn. Ook is er in de oorlog een zware granaat op enkele meters afstand in geslagen. We hebben alle scherven zorgvuldig verzameld om ze na was sen en drogen weer tot volledige pot ten enz. te kunnen samenstellen. Dit werk heeft een paar maanden ge duurd. Maar het resultaat is nu, dat we een vrij representatieve inventaris van een Aardenburgse pottenbakkerij, bestaande uit ca. 60 stuks aardewerk, bij elkaar hebben gekregen. De be langrijke verzameling staat nu opge steld in de middeleeuwse afdeling van het museum te Aardenburg. Tot de pronkstukken behoren ongetwijfeld vier complete, fraai in de kleuren geel, roodbruin en groen beschilderde bor den, waarvan we er één afbeelden (figuur 11). En hiermee wil ik het ar cheologisch overzicht voor de jaren 1968 en 1969 besluiten, in de hoop dat ik niets en niemand vergeten ben te vermelden. 3) De gegevens worden tevens gebruikt voor het samenstellen von een zogenaamde oudheidkundige meldingskaart o.a. ten behoeve van de Prov. Planologische Dienst in Middelburg. 2) J. A. Trimpe Burger: Een oudheidkundig onderzoek in de Abdij te Middelburg in 1961, in: Ber. R.O.B. 14, 1964, p, 97-132. 3) J. A. Trimpe Burger: Opgravingen in de oude stad van Axel (Steentijd, Romeinse tijd, Middeleeuwen) in: Ber. R.O.B. 17, 1967, p. 35-52. Fig. 11. Sierbord, misbaksel uit de laat-14de-eeuwse potten bakkersoven te Aardenburg; kleuren: roodbruin, gelig en groen; loodglazuur. (Foto R.O.B.). Nieuwe leden van het Genootschap De benoeming tot lid van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen is aanvaard door: Ir. G. J. Bakker G. Gallandat Huët F. K. Haak Jhr. H. RadermacLher Schorer De Heuvelkamp, Leusden Werkgroepen en studiekringen Op 4 februari 1970 heeft een bespreking plaats gehad tussen vertegenwoordigers van de werk groepen en studiekring van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap en de heer J. H. Cop- pens, plaatsvervangend secretaris van het be stuur. Het doel van deze conferentie was een beraad over de mogelijkheden om in de toe komst een nauwer contact te realiseren tussen bestuur en werkgroepen, c.q. studiekringen. De Juridische studiekring In verband met het Jubileumconcert van de Zeeuwse Volksuniversiteit is de datum van de volgende bijeenkomst van de Juridische studie kring uitgesteld tot 20 februari 1970. De ver gadering heeft plaats in het gebouw Abdij 11, 's avonds om 8 uur. Spreker is: Prof. dr. H. BIANCHI, over het onderwerp: „Openbaarheid in de strafrechtspraak?" D r i e vogie lsitr aat 15, Spskholzerheide Noorder Stationsweg 10, Bloamendaal Julianastraat 3, Hoek 8

Zeeuws Tijdschrift | 1970 | | pagina 8