Zeeuws prentenboek L. W. de Bree M. P. de Bruin We zouden het deze keer dicht bij huis zoeken, weifelden tussen Koudekerke en Borsele. „Laat het Borsele wezen", zei Rien de Bruin. „Het staat in de belangstelling en het kan nu nog We raadpleegden de telefoongids. Borsele 01105. Landbouwers, graanhandelaars, fruitkwekers. „H. in aardapp." en „Aardapp.h." Geen café, wel een „cafet." waaraan de aria ontbrak. Bij „ENDE N.V. v. d." werden we verwezen naar „VANDENENDE N.V., machinefabriek en constructiebedrijf", geves tigd aan de Monsterweg. We belden op, zetten onze bedoeling uiteen en vernamen dat men ons met genoegen ontvangen zou. Eén onderwerp is waf mager voor een Prentenboek, dus we zochten verder. En laaf er nu nog een stier en beerhouder in Borsele wonen! Daar zit wat in. Rien draaide het nummer. De hoorn werd opgeno men door een kennelijk bejaarde vrouw, die haar zeune voor ons aan de lijn riep. Zeune lief De Bruin vertellen waar het ons om te doen was, onderbrak niet één keer diens relaas en gromde tenslotte dat de zaak hem duidelijk voor ogen stond. „Moer 'k bluve d'r nie' vóö' tuus", besloot hij. „En 's aeves gae'k buljarte". Zo vertrokken we naar Borsele met alleen die machinefabriek op ons programma. Desondanks werd hef een volle dag. We slenterden wat rond op het prachtige Plein, klassiek voorbeeld van bouw volgens een strak geometrisch systeem, dat bedacht is door Italiaanse bouwmeesters uit de zestiende eeuw. De vaete (in Borsele duidelijk vêête) openbare drinkput voor het vee, tevens reservoir voor de brandweer en het pretentieloze zaalkerkje lig- De Vaefe

Zeeuws Tijdschrift | 1970 | | pagina 19