ïtl industriegebied met grote toekomst kanaalzone Terneuzen - Sluiskil - Sas van Gent TerneuzenSluiskil.... Sas van GentWelvarende, snel groeiende gemeenten verbonden door vijftien kilometer kanaal, dat straks be vaarbaar is voor schepen tot vijftigduizend ton. Jaarlijks passeren hier ruim 50.000 binnenschepen en 5.000 zeeschepen... gezamenlijk voeren zij bijna 26.000.000 ton lading af en aan. Aan weerszijden van het kanaal ruimte en mogelijkheden voor grootse industriële ontwikkeling. Verdieping en verbreding van het kanaal werkt als een magneet op nieuwe vestigingen, die in steeds sneller tempo plaatsvinden. Scheepswerven en scheepvaart- ondernemingen, suikerfabrieken, metaalgieterijen en machinefabrieken, de meel-, glas-, cokes-, en textielindustrie profiteren van de rijke mogelijkheden waarover de kanaalzone... waarover Zeeuwsch-Vlaanderen beschikt. Goede en gunstige verbindingen met overig Nederland en het Belgische, Duitse en Franse achterland. Stabiel arbeidsklimaat. Een gezond en fraai woongebied met talrijke aantrekkelijke recreatiemogelijkheden. Cultuursteden als Antwerpen, Brugge en Gent binnen bereik. De kanaalzone biedt de ondernemer en de werknemer mogelijkheden, die elders in ons land ontbreken. De rusteloze bedrijvigheid in dit deel van Zeeuwsch- Vlaanderende voorspoed van velen getuigt hiervan! N.V. Handel-, Industrie- en Scheepvaartmlj "De Hoop" Terneuzen N.V. Terneuzense Scheepsbouw Mij. Terneuzen Association Coopérative Zélandaise de Carbonisation G.A. Sluiskil Nederlandse Stikstof Maatschappij N.V. Sluiskil N.V. Stijfsel- en Gluco- sefabriekSas van Gent Meelfabriek "Walzenmolen Sas van Gent"N.V. v/h J. Verschaffel en H. Mechelynck Sas van Gent N.V. Glasfabriek "Sas van Gent" Sas van Gent Eerste Nederlandse Coöperatieve Beet wortelsuikerfabriek en Raffinaderij G.A. Sas van Gent N.V. Centrale Suiker Maatschappij Suikerfabriek Sas van Gent Van d'Ee tot Hontenisse Van Hulst tot aan Cadzand Dat is ons eigen landje Maar deel van Nederland. 105

Zeeuws Tijdschrift | 1971 | | pagina 33