Mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen „Hier trekt, gins reept men vlas of dorscht in lange reken Het koolzaad, eerst te regt, dan weder links geleid, Daar middelerwijl de zon van 't heldere tweelingteeken Of uit den rossen leeuw loodrechte stralen spreidt. Ook meld ik hier niet breed van braken, eggen, spitten, Noch hoe men boter karnt en verschen room bereidt, En rijpe druiven snijdt en appels plukt of peren, Konijn en hazen schiet, of snippen malsch en vet, Of kwartel en faisant of veldhoen, bruin van veeren, In looze strikken vangt, bij sneeuwtijd uit gezet". Het Nut Van Amerongen schrijft in het jaarboek over 150 jaar Departement Sluis - Aardenburg van het Nut van het Algemeen, leder, ongeacht positie en geloof, kon lid worden van het Nut, behalve de vrouw. Wel werden in de jaren veertig van de vorige eeuw onderwerpen aan de orde gesteld als de lof der vrouwen, over de gewichtige bestemming van de tweede sekse, de vrouw meer gevoelig dan denkend en de emancipatie der vrouwen. Het pleit werd in 1904 beslist. Toen werden drie vrouwen als lid ingeschreven. Mevr. E. Cramers-Peeters schrijft over de Rey- naert, Cornelis over Goedroen op Wulpen, de heren De Die en Willemsen over kasteel en havens te Biervliet, Pabbruwe over Jan de Nijs en tenslotte, Van Hinte hoe kan het anders! over opgravingen. Jammer genoeg is de inhouds opgave vergeten. Lezing: „Vergoeding en toerekening van kosten van ekonomische groei" te houden op 20 jan. 1972, Abdij 11, Middelburg Prof. Mr. J. M. Polak van de Landbouwhogeschool te Wageningen hoopt op 20 jan. a.s. over boven gemeld onderwerp te spreken voor de juridische werkgroep van het Kon. Zeeuws Genootschap der Wetenschappen, aanvang 20 uur in gebouw Abdij 11 (Abdijplein), te Middelburg. De diverse schade regelingen, speciaal die voor de Zeeuwen van be lang in verband met de uitbreiding van de indus trie, zullen de revu passeren. Vooral voor personen wonende nabij het Sloe en andere industriege bieden zullen de beschouwingen van prof. Polak van betekenis zijn. Ook geïnteresseerde niet-leden van de studiekring zijn welkom, waartoe zij zich kunnen wenden tot de secretaris-penningmeester jhr. mr. dr. G. F. Sandberg, Churchilllaan 2 te Middelburg (tel. 01180-4090, kantoor 2767). Er wordt aan herinnerd dat van de werkgroep lid kunnen worden juristen en al diegenen, die functies be kleden of bekleed hebben in de randgebieden: be stuur, fiscale beroepen, politie, kinderbescherming, verzekeringswezen enz. Leden zowel als niet-leden van het Kon. Zeeuwsch Genootschap zijn welkom. Op 6 maart zal Dr. J. Kooiman (Leiden, bestuurs kunde) spreken over „Besturen is beslissen", even eens om 20 uur, Abdij 11, Middelburg. De Ledenvergadering van het Kon Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen gehouden op 2 november 1971 Een van de belangrijkste punten die door het be stuur voor deze vergadering aan de orde waren gesteld, betrof de contributieverhoging met 10, tot 45,per jaar. Deze contributieverhoging 171

Zeeuws Tijdschrift | 1971 | | pagina 31