Onze toekomst: steeds meer mensen, steeds minder ruimte. Hoe houden wij ons land bewoonbaar? Door de ruimte beter te benutten. De Heidemaatschappij kan u daarbij helpen. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE HEIDEMAATSCHAPPIJ werd door het bestuur uitdrukkelijk gerelateerd aan de uitgave van de Encyclopedie, nu de druk ker, die oorspronkelijk had toegezegd de uitgave voor eigen risico te zullen nemen, door veranderde omstandigheden hiertoe niet meer in staat is. De algemene vergadering heeft echter met geringe meerderheid besloten dit bestuursvoorstel niet te aanvaarden, terwijl ook een compromisvoorstel van mr. Veenhoven inhoudende verhoging van de jaarlijkse bijdrage tot 40,geen meerderheid van stemmen kon behalen. Het bestuur van het Genootschap is inmiddels in onderhandeling getreden met een andere uitgever. Als het resultaat van deze demarches bekend is zal een buitengewone ledenvergadering worden uitgeschreven, waarin het bestuur een nota zal overleggen betreffende de stand van zaken. In deze nota zal een overzicht gegeven worden van de financiële implicaties van de Encyclopedie en daar naast een uiteenzetting over de tot nu toe ver zamelde kopij met een prognose over de tijdsduur die noodzakelijk zal zijn om de Encyclopedie te voltooien. Ten aanzien van een ander agendapunt, n.l. de verkoop van het pand Wagenaarstraat no. 1 (thans Zeeuws Museum) kan vermeld worden, dat het bestuur machtiging heeft verkregen dit pand te verkopen; met betrekking tot de houten gevel aan de tuinzijde van dit gebouw is besloten een extern advies te vragen aan professor Berghoef, opdat hiervoor een passende bestemming zal kunnen worden gevonden. 172

Zeeuws Tijdschrift | 1971 | | pagina 32