ISSS de opbrengst goed is moeten we afwachten, dat maken ze op de mijn in Bresjes wel uit". De schipper van de Magdalena stapt op de wal. „Het hangt er maar net van af wat mijn collega's aanvoeren", zegt hij. „Je weet: de een z'n brood Vier Nederlandse vissers varen er nog vanuit Terneuzen, ze opereren tussen Vlissingen en Waarde. Vier Belgen voelen zich hier evenzeer thuis; één komt van Kieldrecht, drie zijn er van Boekhoute. „Boekhoute? Maar dat ligt sinds mensenheugenis diep het land in"! „Klopt, het klopt precies. Maar vissers zijn taai". Vanonder een bontgekleurde, gebreide muts kij ken zijn twinkelende ogen me aan. „We zijn taai. Een paar jaar geleden is me geadviseerd er mee op te houden, door de kamer van koophandel en al, maar volhouden zeg ik, zo lang het maar kan. En dit jaar, met die lange, mooie nazomer mogen we waarachtig niet klagen. Tweehonderd kilo garnalen in december is een goeie vangst". Hij springt terug aan boord, rondt zijn betoog als volgt af: „Slecht weer in de Duitse Bocht is voor ons óók niet kwaad: hier op de Schelde kun je bij windkracht zeven nog wel uit de voeten. De één zijn brood Op de terugreis naar Hoedekenskerke heeft mr Nieuwenhuis, directeur van de PSD, inderdaad een paar minuten voor ons overgehouden. „Onge acht de geringe vraag naar vervoer op deze veerdienst zouden we met dit materiaal toch niet kunnen blijven varen. Ze zijn versleten, de Prins Willem en de Oosterschelde. Van de moto ren is geen onderdeel meer in de handel en er begint metaalmoeheid op te treden. Ze moe ten uit de vaart, we gaan ze verkopen". Het zusterschip, de Koningin Emma, komt nog even ter sprake. Het heeft een soortgelijke operatie ondergaan als de andere twee van de serie; dat was in 1954. De Emma werd niet zes, maar tien meter verlengd. De stabiliteit van het schip leed er niet onder, wel de bestuurbaarheid. Daarom is toen het roerblad nog vergroot, dat heeft wel iets geholpen.. De Emma is al eerder van de hand gedaan, zij fungeert als logiesschip op de Roggenplaat, bij de Oosterscheldewerken. „Wat denkt u, is er voor Prins Willem en Oosterschelde ook nog een bejaardentaak wegge legd?" De heer Nieuwenhuis haalt de schouders op. „Afwachten. Binnenkort ga ik advertenties plaat sen". We zijn ook nog even in de machinekamer geweest. Ik vond er tussen wijzerplaten en ja- Haven Terneuzen

Zeeuws Tijdschrift | 1971 | | pagina 14