Aan Je slakers IcVlissingen Kleine menschen moeten kleine menschen steunen, Als de strijd gaat tegen de groote. Uw strijd is onze strijd en daarom is elk te verleenen steun noodzakelijk, hoe klein dan ook. Mijn Schoenreparatie- prijzen zijn reeds laag gesteld, maar ik zai gedurende Uw rechtvaardigen strijd op deze prijzen 10 korting toestaan. Ueeren Zolenen Hakken f 2.25 Dames Zolen en Hakken 1.50 min 10 korting betaling contant. Kolvenierstraat 13. P. HINTZEN. Groep stakers een dagje uit. ging de boer op, kocht een koe en karrevrachten aardappelen. Vissers leverden hem schar, vers van de schuutjes. „Van Spanning dacht om alles. In het stakers lokaal plaatste hij een ooiavaarspot. Als we onze wekelijkse uitkering hadden opgestreken, offer den we trouw aan de ooievaar. Nou, d'r is in die dagen geen kind en geen kraamvrouw iets te kort gekomen". Solidariteit bleek ook uit de steunacties, die overal in Nederland op touw werden gezet, maar wel door roden voor de roden en zwarten voor de zwarten. In de tweede helft van juni lekte uit, dat de Ijzergieterij Boddaert Co NV in Middelburg werk uitvoerde voor 'de Schelde'. Besmet werk? Het personeel bij Boddaert was bereid het te weigeren en zo nodig staking te proclameren. Zover kwam het niet. De directie van het Middelburgse bedrijf kon aantonen dat zij alleen opdrachten voor de scheepswerf uitvoerde, die reeds vóór het uitbreken van het conflict gecon tracteerd waren. Intussen was het volop zomer en warm weer. Het thuisbrengen van werkwilligen trok veel 84

Zeeuws Tijdschrift | 1972 | | pagina 48