Maquette mogelijke indeling Spuikom gebied. Foto: Sybolt Voeten, Breda. vertegenwoordigers van het midden- en kleinbe drijf een plaats kunnen vinden. Dit project is niet bij iedereen in goede aarde gevallen. De Vlissingse middenstandsorganisaties vrezen bijvoorbeeld, dat het winkelapparaat in de binnenstad, waarin toch al enkele gaten zijn gevallen, sterk zal moeten inkrimpen bij realise ring van het Lammerenburg-project. Het gemeentebestuur stelt daar tegenover, dat per saldo de kansen voor de Vlissingse midden stand gunstiger zijn bij vestiging van het groot winkelbedrijf in Lammerenburg dan bij het alternatief: vestiging in de Middelburgse binnen stad. Het laatste woord over het winkelcentrum Lamme renburg en de daarmee samenhangende verkoe ling in de betrekkingen tussen Vlissingen en Middelburg is nog niet gezegd. Het Provinciaal Bestuur, dat advies over deze kwestie aan het ETI voor Zeeland heeft gevraagd, heeft zich eveneens in de discussie gemengd. Uitdaging. De vele problemen rond de Delta-aanpassing, het binnenstadsklimaat, de verkeersverbindingen, het voorzieningenpeil en de wijkopbouw verzwaren in niet geringe mate de taak van de gemeentebe stuurders, van interne adviseurs als de directeur van Gemeentewerken en van externe adviseurs. Een bijzondere belemmering ligt in het feit, dat zoveel zaken moeten wachten op uitspraken van hogerhand. Men denke slechts aan de boule- vardwerken, de nieuwe veerhaven, de hoge brug. Niettemin blijft het werk in deze merkwaardige contrastrijke stad boeiend en uitdagend. Daar naast is er de voldoening over wat vaak na moeizame inspanning tot stand komt: de industriële impuls, de groei van het havenver- keer, de uitbouw van de onderwijsvoorzieningen (zeevaartschool, HTS, MTS etc.), de woningbouw, de geleidelijke sanering en restauratie van de binnenstad. Over verschillende slepende kwesties zal binnen 1 a 2 jaar een beslissing vallen. Dan zal een duidelijker structuur ontstaan, waarin met een grotere gerichtheid aan de oplossing van de resterende problemen kan worden gewerkt. 97

Zeeuws Tijdschrift | 1972 | | pagina 61