Zeeuws prentenboek daarom moeten de heren straks maar kiezen welke kiezen L. W. de Bree M. P. de Bruin Foto's C. A. L. Kotvis „Mede namens de schipper van het goede schip Wilhelmina ZZ8 moge ik u uitnodigen voor een Kor-en-Bot-tocht op zaterdag 10 juni a.s. Ont- meerd zal worden te 7.00 uur. Langslapers lopen het risico achterzeilers te worden, want het tij dwingt ons (gelukkig nog!) tijdig te vertrekken." Aldus de invitatie die de heer Th. H. de Meester, burgemeester van Zierikzee, in het voorjaar aan de leden van Kor en Bot liet uitgaan. Kor en Bot, zoals eerder en uitvoerig in dit tijdschrift verhaald (18e jaargang nr. 3), is een club zonder statuten en huis houdelijk reglement, zonder bestuur, lidmaatschap en contributie. Men zou aan een anarchistische formatie kunnen denken, ware het niet dat de groep alleen bestaat bij de gratie van de gebroe ders Schot, die, als hun vader eertijds, het goede schip voornoemd jaarlijks een dag ter beschikking stellen voor bottenvisserij. Zij doen dat gul en geestdriftig, zij stellen de deelnemers geen andere eis dan mede-verantwoordelijkheid voor eventuele schade, die de ZZ8 tengevolge van zijn ongewone taak zou oplopen. Dienaangaande wordt geen schriftelijke verklaring verlangd: een man een man, een woord een woord. Overigens is de solidariteit van de gasten ten opzichte van de schipper in tweeëntwintig jaar bottenjacht nooit op de proef gesteld. Kor en Bot opereerde al die jaren op de Zeeuwse 178

Zeeuws Tijdschrift | 1972 | | pagina 18