vluchthaven veere singer1. „En wat op die eerste zending is gevolgd! Gereedschappen, werkkleding, toiletartikelen. Alles in honderdvoud. Von Bernuth beleeft zijn verhaal op nieuw, deze periode is ongetwijfeld een van de boeiendste van zijn leven ge weest. „ik heb Walcheren nog onder water ge zien. Gek, na ai die berichten over dooie koeien die ronddreven, viel het op het eerste gezicht nog mee. Bij iaag water kon je van Middelburg in Veere komen. „Met een dukw, een terrapin?" „ik weet het echt niet meer, mijn hoofd barstte in die dagen van indrukken. Maar ik herinner me goed dat zich hier, voor mijn raam, een complete binnenzee uitstrekte en geen stil water. Jonkheer Von Bernuth is later in Veere teruggekeerd. Hij is weer gaan zeilen, gaan schilderen. Mensen die zelf ook vaak op het water waren, zeiden: „Von Bernuth is niet gemakkelijk toegankelijk, maar zodra hij bemerkt heeft dat je goed bent voor je boot, is het ijs gebroken." Met pijn in het hart heeft Von Bernuth van zijn laatste zeiljacht afstand gedaan, hij vaart nu met een motorboot. De vorige zomer koerste hij naar Oostende, de volgende hoopt hij nog eens over te steken naar Engeland; aan Albion is hij zeer gehecht. Hij heeft ook een uitstapje naar de Waddenzee op zijn programma staan. Weet u, met een zware kiel zoek je het ondiepe water niet op - nu pas heb ik gelegenheid eens in dat veel geprezen gebied te gaan kijken. Het ligt voor de hand dat mijn lezers denken: Von Bernuth heeft de wind ii de zeilen gehad. Waarschijnlijk is fe ook zo. „Maar ook het varen voor d wind vordert wijsheid en ievenskuns'' vindt de baron. Binnen de havenhoofden van Veer heeft jonkheer Von Bernuth zijn thu s haven gevonden.

Zeeuws Tijdschrift | 1973 | | pagina 20