AAN DIT NUMMER REDACTIONEEL 21 Nieuwe jaargang, géén nieuwe jas, wel een nieuwe voering. De redactie heeft in overleg met drukker Den Boer besloten het Zeeuws Tijd schrift voortaan in offset-druk te laten vervaardigen, vandaar het wat andere aanzien van het binnenwerk. Met deze verandering wordt ook een andere opmaak gepresenteerd, wat beter aangepast aan de mogelijk heden van het nieuwe drukprocedé. Het is de bedoeling met ingang van de volgende jaargang - na het „experimentele stadium" - ook met een ander, minder „statisch" omslag te komen. De redactie wil iets méér doen aan het binnenwerk dan het veilig stellen van het nieuwe aanzien alléén. Gevolg daarvan zal onder meer zijn een geleidelijke actualisering van de inhoud. Auteurs van naam zullen worden gevraagd mee te werken. Voor dit eerste nummer is in die reeks al een bijdrage van professor Bouman ontvangen. Op de lijst van zaken die dit jaar een afronding zullen krijgen staat voorts een extra nummer over zaken van milieu en landschap, een soort inventarisatie nü en een blik op de toekomst. Het stichtingsbestuur heeft op voor stel van de redactie besloten de journalist Kees Cijsouw in de redac tieraad op te nemen. Deze zal voor taan tevens als redactiesecretaris optreden. ieter Jan Bouman, geb. 19-9-1902, fas na zijn studie in de economie en e economische geschiedenis (disser- stie 1931) aan de Economische Hoge- chool te Rotterdam van 1 926 tot 1 945 iraar aan de R.H.B.S. te Middelburg. ,kte M.O. geschiedenis, daarna cultuur- ociologische studies. 1938: Van Re- aissance tot Wereldoorlog. 1940, iociologie, begrippen en problemen, laast het leraarschap werkzaamheden oor de Z.L.M., resulterend in een uit- oerige Geschiedenis van den Zeeuw- chen landbouw en van de Zeeuwsche andbouw-Maatschappij (1946). Van 946-1 967 hoogleraar in de sociologie an de Rijksuniversiteit te Groningen. Jaast wetenschappelijke publicaties, onder andere Fundamentele Sociologie 1968), boeken voor een ruime lezers- cring: de trilogie Revolutie der eenza- nen - Vijfstromenland - Eén onzer dagen. Thans als „vrije schrijver" te Epe vaar in de laatste jaren voltooid werden :en handvol mensen (1969) en Van ijd naar tijd (1 972). Woont Eper Veste 43 te Epe (Gld.). Levinus P. van Oorschot, geb. 1885 te Vlissingen. 1 91 9-1 953, lid van de raad der gemeente Vlissingen, 1944-1953 wethouder (sociale zaken) van Vlis singen. 1939-1951 voorzitter gewest Zeeland van de Partij van de Arbeid. 1 946-1 962 zitting in provinciale staten van Zeeland voor de Partij van de Arbeid. Woont in het bejaardencentrum Ter Reede te Vlissingen.

Zeeuws Tijdschrift | 1973 | | pagina 21