)E MIDDEL-BURGERS Marinus C. Verburg 1 NUMMER 2 23e JAARGANG 19 7 3 is distinctly distasteful to turn with equal candor the life of which we are a local ornament. Robert and Helen M. Lynd, Middletown e Lynd's waren geen plaatselijk orna- ie it van het Middelburg dat zij be lt reven. Zij konden het zich veroor- iv ;n objectief te werk te gaan en geen raak te nemen door moreel te oor- slen. Vanuit het excentrische punt van u wetenschap werd het meer dan leen een familieverhaal dat alleen isiders het AH-erlebnis biedt. De jteur dezes heeft een dubbele handi- ap, zo voel ik het aan. Als ik gepensio- 3erd zou zijn zou ik trouwens mijn nest illens en wetens nog niet bevuilen, oogstens onwillens en onwetens, laar wat hier komt te staan moet ook ij de Vlissingers en de Goesenaren slangstelling wekken. Misschien is dit een kleiner kunstje, want welke Zeeuw zou niet willen weten door wie hij altijd bestuurd is geworden. Ik belde ter voorbereiding van dit proza een respectabel heer, goed gevoed in het hoofdstedelijke sérail. Het was hem onmogelijk mijn datumvoorstel vooreen afspraak te aanvaarden, alle andere data wel. „Het is namelijk de Matthëus Pas sion". De aangeboren muziekcultuur die vele Middelburgers eigen is had mij middels de waarschijnlijkheidsrekening kunnen leren dat mijn prik geheel fout was. Ik zei dat en hij antwoordde alleen: „en het is tegenwoordig nog in Vlis- singen ook". Middelburgser kon de start al niet zijn. Heel lang geleden gaf de commissaris der koningin diners, drie categorieën, deftige, midden- en gewone diners. Aan de laatste zaten leraren aan. Naar mijn idee waren die toen aanzienlijker dan hoogleraren nu. Nademaal er ook altijd deftige Goesenaren zijn geweest - Vlis singers niet dacht ik - zaten die bij de eerste klasse aan. Er bleek toch een onderscheid. Het verhaal ging dat die mensen uit Zuid-Beveland zich eens zo aan de vis te buiten gingen dat de voorraad niet strekte. Er werd bij ver teld dat de Middelburgse notabelen zelden zo'n plezier hebben gehad. De ordelijkheid van de grote feesten ge- andelsavondschooi

Zeeuws Tijdschrift | 1973 | | pagina 1