M EDEWERKERS AAN DIT NUMMER 25 Me Dr. Hendrika Catharina Maria Gh sen, letterkundige te Domburg, we d in 1884 Ie Middelburg geboren. Zij studeerde Nederlandse Letteren te Le> Jen en promoveerde 8 juli 1919 op het proefschrift „Betje Wolff in verband me het Geestelijk Leven van haar tijd". Sinds 1 930 secretaresse van de Zeeuw se vereniging voor Dialectonderzoek. Va; haar werken kunnen in het bijzon- dei worden genoemd: de biografie „Dr.pper Vrouwenleven" (Betje Wolff- Aa je Deken), de redactie van het Wc ordenboek der Zeeuwse Dialecten, pu likaties over Wolff-Deken en Anna M, ia van Schurman in „De Gids", „Maatstaf", het Archief van het Konink lijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen en de Nederlandsche Biblio theek. Voorts de inleiding en aanteke ningen bij „Julia" van Rhijnvis Feith en har bijdragen in verschillende tijd sei iften over de Zeeuwse dialecten. Dr. Ghijsen schreef ook „De geschiede nis der Vereniging voor Instrumentale Mr dek te Middelburg 1888-1938" en „IV ddelburgs Muziekleven in en om de Co eert- en Gehoorzaal 1896-1946". Zij was secretaresse van de „Instru mentale" en de Middelburgse Bach- vereniging en lid van de Zeeuwse Cultu rele Adviesraad. In 1 960 werd mej. Ghijsen onderschei den met de Zeeuwse Prijs voor Kunsten en Wetenschappen, in 1962 met de Visser Neerlandia-prijs. Wim Riemens, fotograaf, werd geboren 1 1 oktober 1 933 te Middelburg. Volgde een mulo-opleiding en werd daarna bloemist in het bedrijf van zijn vader. Hij behaalde - aan de zeevaartschool te Vlissingen - het diploma marconist, maar bleef aan de wal. Sinds 1958 als foto-journalist verbonden aan de Pro vinciale Zeeuwse Courant. Winnaar van de Prix Nièpce (1 968) voor fotografie. Tentoonstellingen onder andere te New York („World in color"). Gehuwd met de balletlerares Helen Soesman. Publikaties onder meer: „Kent U Zeeland ook zo?" (met G. A. de Kok); „Kent U Zuid-Holland ook zo?" (met Ewout Jan- se); „Kent U Noord-Holland ook zo?" (met Paul van Beckum); „Ontworsteld land" (met M. C. Verburg en G. A. de Kok); „Middelburg" (met G. A. de Kok); „De Abdij van Middelburg" (met G. A. de Kok); „Krabbendijke" (met C. v. d. Maas en M. P. de Bruin); „Kinderzorg" (met G. A. de Kok); „Het virtuut van de Mei" (Heidemij, G. A. de Kok); „Van Nabij en Verre" (ZLM, G. A. de Kok); „Middelburg in beeldspraak" (met L. W. de Bree, M. P. de Bruin, G. A. de Kok); „Langs Zeeuwse monumenten" (met ir. De Lu- sanet de la Sablonière); „Kenterend Getij" (met G. A. de Kok en M. C. Ver burg) en „Goes tussentijds" (met Kees Cijsouw). In voorbereiding: „Zeeuwse kastelen en landhuizen").

Zeeuws Tijdschrift | 1973 | | pagina 25