Willy I Willy II Persconferenties 29 se/s. De burgemeester verklaarde dat aldus: ,,'t Loopt tegen het eind van het mosselseizoen, de r is bijna uit de maand. D mossels zijn nog voortreffelijk, ze ga an nog steeds naar België, maar aan de kenners geven we ze liever niet meer. Het kan drs. W. R. V. Dusarduyn - sinds februari burgemeester van Sas van Gent - niet zijn ontgaan, dat zijn benoeming viel in een periode, dat in Sas van Gent da carnavalsjolijt zich uitbundig mani festeerde. Hij kreeg ai onmiddellijk bij zijn installatie het Ordeteken van het Bieten zaad, werd door „De Stem" uitgeroepen tot de Super-betekop en stond een paar dagen later aan het hoofd van een jury vol carnavalsprinsen, die in een televisie- uitzending van Sas van Gent uit de beste carnavalshit 1973 moest kiezen. Wij volgden dat programma op de buis en vonden, dat de heer Dusarduyn zichtbaar beduusd was van de snelheid, waarmee het carnaval hem had ingekapseld. Hij zat er in jacquet aanvankelijk wat ont hand bij, maar had zich tóch op het ge beuren gekleed - alleen ontging dat detail de PZC: het blad versloeg het evenement en maakte melding van een jury van vijf carnavalsprinsen uit Neder land en vijf uit België „met aan het hoofd een met jacquet en ambtsketen getooide burgemeester." De krant bracht de vol gende dag déze rectificatie: „in het ver slag van het carnavalsconcours van VARA-BRT in „De Vlaanderen" te Sas van Gent is gemeld, dat burgemeester drs. W. R. V. Dusarduyn in de zaai arri veerde, gekleed in jacquet en getooid met de ambtsketen. Het laatste was niet juist. De burgemeester droeg bij deze gelegen heid niet de officiële ambtsketen, maar bij wijze van scherts een carnavalsket ting." Het is goed, dat het is vastgelegd. Wie een beetje thuis is in de handel en wandel van de KV P-fractie in de Zeeuw se staten, zal begrijpen, dat we na drs. W. R. V. Dusarduijn - KV P-fractievoor zitter - ook niet achteloos voorbij kunnen gaan aan drs. W. L. A. Lockef eer - KVP- staten/id. Hij werd kort nadat de benoe ming van Willy i in Sas van Gent was afgekomen, benoemd tot burgemeester van Aardenburg. Dat was voor de PZC aanleiding voor een interview met Willy ii en zijn uitspraken waren te boeiend om ze hier niet even vast te houden, „ik ben energiek, ik heb een geweldige gezond heid en ik heb een brede belangstelling", zo sprak de juist benoemde magistraat tot de verslaggever. „U kunt zeggen, dat blijkt ook uit mijn hele levensgeschiede nis, dat ik sociaal erg bewogen ben en dat ik op kom voor de mensen, die het moeilijk hebben. Trouwens, ik heb in mijn vrouw een uitstekende partner ge vonden. Ze is maatschappelijk werkster geweest en ze is sociaal erg bewogen. We vormen een perfect duo." En ook: „ik ga me inzetten voor de gemeen schap. in het verleden heb ik op een breed terrein ervaring opgedaan: de politiek, het onderwijs, de landbouw, de recreatie en de middenstand. Met mijn zakelijke instelling en capaciteiten op het gebied van de acquisitie ga ik proberen om de werkgelegenheid te bestendigen en ga ik zoeken naar andere bronnen." Een diep menselijk gesprek, mogen wij wei zeggen. We misten alleen het hip pische element. Maar dat is - met de ervaring van Witiy II als Benelux-politicus - tijdens de installatie uitbundig aan de orde geweest. En de kranten hielden aan de installatie-plechtigheid ook een in kader gevat stukje over, waarin deze op merking van een de burgervader toe sprekende Aardenburger was vervat: „Groter nog dan God de Heer, is burge meester Lockef eer. inderdaad: Zo vader, zo zoon. En nu we toch in de bestuurlijke hoek in Zeeuwsch-Vlaanderen zitten: weet u hoe in deze en gene Middelburgse kring de wekelijkse persconferenties worden aangeduid van M. K. van Dijke, burge meester te Axel? A/s The weekly State of the Union".

Zeeuws Tijdschrift | 1973 | | pagina 29