Zeeland De oude Het is boeiend de titel van de films en fotoboeken van de laatste tien jaar over Zeeland eens op een rijtje te zetten. „Waar de zee het land ontmoet"; „Ontworsteld land"; „Kenterend getij"; „Er zijn nog Zeeuwen"; Als de Zeeuwen nu niet „ho" zeggen, dan Wij hebben begrepen, dat er voor het volgende filmische werk over Zeeland slechts een keuze kan worden gemaakt uit twee titels. „Waar de zee het iand ontmoette"; „Zijn er nog Zeeuwen?" se Ramsgate een hovercraft-verbinding in te zetten, als een „utopie" werd ge kwalificeerd. De krant legde die visie aan Verburg voor, die zijn reactie zó begon: „De auteur neemt een goede plaats in de rij van Rotterdamse practical jokers in, die vroeger op dezelfde toon de vestiging van basisindustrieën in Zeeland onmoge lijk achtten en nu weer Zeeuwse contai nerplannen bestrijden. De „argumenten" plegen kleinerend te zijn. Een voorzitter van de Rotterdamse kamer van koophan del heeft eens opgemerkt, dat het Sloe nodig is voor de Zeeuwse aardappel export. We halen weer opgelucht adem. Verburg is nog de oude. Wij hebben ons na het verschijnen van nummertje twee van deze jaargang van dit tijdschrift een beetje ongerust ge maakt over drs. M. C. Verburg, bekend Zeeuw. In het vorige Zeeuws Tijdschrift troffen we een bewerkelijk stukje aan, dat over Middelburg en Middel-burgers handelde. Het was om te beginnen al ondertekend met Marinus C. Verburg, terwijl het begrip economische groei niet eens werd genoemd en er evenmin met een milde laatdunkendheid werd ge sproken over Rotterdam. En laten we wèl zijn: wat Verburg groot heeft ge maakt is toch de pijp in de hand, het be grip economische groei in de mond en de denkbeeldige passer in de zak om er op elke willekeurige kaart mee te kun nen aangeven, dat Zeeland in het cen trum ligt. Van het Deltagebied. Van de Benelux. Van de EEG. Van het westelijk halfrond. Niets van dat alles in het stuk over Mid delburg. Er sprak een heel andere Ver burg uit en we maakten ons er een beetje bezorgd over. Zou-ie nog wei de oude wezen? Zou-ie zijn overgeschakeld of ziet-ie het niet meer zitten? vroegen we ons af. Tot we op 16 juni in de zaterdag- bijlage van de PZCeen beschouwing aan troffen van een Rotterdams maritiem journalist - J. van Rhijn - waarin de in een recent ETI-rapport geopperde mo gelijkheid tussen Vlissingen en het Engel-

Zeeuws Tijdschrift | 1973 | | pagina 21