MEDEWERKERS AAN DIT NUMMER 26 Wat alle verhalen gemeen hebben is de beschrijving van een stukje Zeeland-op- de-kentering: gebeurtenissen en hun personen, personen en hun gebeurte nissen. Het zal duidelijk zijn dat deze ontwikkelingsgeschiedenis geschreven wordt door een man die er zelf een geducht partijtje in meeblaast: mocht er nog eens zoiets als een totaalover zicht geschreven worden, dan zal men bezwaarlijk om G. A. de Kok heen kun nen, zoals men ook bezwaarlijk om zijn „Sporen in de slik" kan. G. A. de Kok, „Sporen in de slik", opstellen over Zeeland, Den Boer, Middelburg, 1973. B. J. M. A. Abspoel, 6 juni 1903, 's-Gravenhage, timmerman, bouwkun dig opzichter-tekenaar, chef de bureau architectenassociaties. In 1941 assistent van ir. P. Verhagen, directeur van de stichting Herbouw Middelburg - sinds 1943 stichting Herbouw Walcheren. In 1 944- als opvolger van ir. Verhagen - directeur van deze stichting. Van 1 947 tot 1 968 waarnemend hoofd ingenieur-directeur van Wederopbouw en Volkshuisvesting voor de provincie Gelderland. Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Woont in Arnhem, Bethanienstraat 10. Redactioneel Mevrouw mr. C. Kannegieter te Middelburg schrijft ons dat de PZC-reeks „Zeeland bij Gaslicht" in het artikel „De Middel-burgers" in ons vorige nummer mede door haar is geschreven. (M.C.V.) Mr. Johan Christiaan Jacob van Scha- gen, 11 december 1891, Vlissingen. RHBS Middelburg, staatsexamen, rech tenstudie Utrecht/Amsterdam, 1920 promotie op stellingen betreffende de visserij. Ambtenaar in rijksdienst, later - tot 1942 - waarnemend gemeente secretaris van Rotterdam. Sinds 1942 ambteloos, beeldend kun stenaar en schrijver. Publiceerde onder meer Narrenwijsheid, Onderaardsch, Flarden van den Wind, Litanie, Zeeuwse Reflexen, Domburgs Rijmjournaal en de reeks Domburgse Cahiers. Uit zijn werk verscheen een bloemlezing, over zijn beeldend en schrijf-werken zijn persoon een geïllustreerd „dubbelportret" onder de titel „Ik ga maar en ben". J. C. van Schagen werkt mee aan vele tijdschriften en dag- en weekbladen. Hij exposeerde op veel plaatsen in het land. In Zeeland was hij voorts zeer actief en direct betrokken bij de oprichting van de Zeeuwse Culturele Adviesraad. Hij kreeg de Zeeuwse Prijs, de Marianne Philipsprijs en is ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Woont - afwisselend - te Domburg, Van Voorthuysenstraat 1 5, en Deventer, Pieter Bothstraat 53.

Zeeuws Tijdschrift | 1973 | | pagina 25