riDo Veranderd Herbouw Resultaat 15 inncie nog het verhaal van het ambts kostuum van de heer Baas. Hij droeg het altijd op de nieuwjaarsrecepties van de commissaris der koningin, en wij herinneren ons nog hoe hij pontifi caal mèt steek en degen zijn intrede deed in Sint-Annaland. Op nieuwjaars recepties was hij verschillende jaren de enige, die in ambtskostuum de commis saris der Koningin de beste wensen kwam aanbieden. Het verhaal wil nu. dat de heer Baas besloot het ambts kostuum thuis te laten, toen hij hoorde, dat de vroegere Middelburgse burge meester mr. J. Drijber er in Leiden ook éên te pakken had gekregen en van plan was in vol ornaat naar de volgende nieuwjaarsreceptie te gaan. Dat ge beurde. De heer Baas begaf zich ter receptie in antraciet-kleurig kostuum, zij het fraai van snit, en mr. Drijber be reikte de commissaris in ambtskostuum. Het was in de tijd van de herindelingen en mr. Van Aartsen sprak: ,,Sint-Lau- rens is nog niet van u. maar ik zie, dat u het ambtskostuum al te pakken hebt." Maar het verhaal zal zoals veel van dit soort verhalen in Zeeland wel weer apocrief wezen. De viering van 750 jaar stadsrechten in Domburg en Westkappel begin en eind september was voor de PZC aanleiding tot een herdenkingspagina, waarin ook een aantal staaltjes antago nisme Domburg-Westkappel waren op genomen. Er werd verhaald, dat de con flicten zich na de oorlog meestal op het voetbalveld afspeelden, als Noorman nen tegen Domburg moest spelen ging het hard tegen hard en werd er langs de lijn om bloed an de paelegeroe pen. Er werd in het stuk gemeld, dat dat niet meer voorkomt: ,,De tijden zijn veranderd." En de auteur die dacht de Westkappelaars te kennen, de onge lukkige noteerde als uitsmijter: ,,En bovendien. Domburg winnen van Noor mannen? Kom nou." De dag nadat het artikel verschenen was, speelde Noormannen tegen Dom burg. Domburg won met 4-1 Er zijn maar twee conclusies mogelijk. De Westkappelaars zijn veranderd. De Domburgers óók. Over Westkappel gesproken. Een Wesf- kappelaar herinnerde zich na het ar tikel van J. M. A. Abspoel in het vorige Zeeuws Tijdschrift over de herbouw van het dorp na de oorlog, hoe het in die tijd toeging. ..Er was" schreef hij ..een architect, die er goed mee was. Zijn tekening was ongeveer als volgt: Verder stond er dan steeds bij: ,,voor de rest als bij Lou Motte. Het is zinvol om tot besluit terug te gaan naar de feestelijkheden in Vlis- singen, naar de persconferentie, die eraan vooraf ging en naar het resul taat daarvan. Het weekblad Accent schreef: ,,Als geen andere provincie zit Zeeland met het probleem van zijn industrialisatie en de daarmee gepaard gaande ver vuiling." Een probleem, dat volgens Accent temeer klemt, omdat behalve het Vlissingse strand waar de nabijheid van de open zee kennelijk een nog juist voldoende sanerende werking heeft, vrijwel alle stranden en badgelegen- heden hier in het afgelopen seizoen meer dan eens een te grote vervui lingsgraad bereikten om hun gasten de gewenste frisse duik toe te staan." We zijn geneigd te zeggen: da's dan ook gauw veranderd.

Zeeuws Tijdschrift | 1973 | | pagina 15