landschapsverzorgers 49 Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescherming In het Zeeuws Coördinatieorgaan werken de organisaties die zich in Zeeland bezighouden met natuur-, landschaps- en milieubescherming samen. Deelgenomen wordt onder andere door Het Zeeuwse Landschap, Vereniging Milieu hygiëne Zeeland, verschillende vogelwachten, afdelingen van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en enige heemkundige kringen. Het Zeeuws Coördinatie orgaan volgt de ontwikkelingen in Zeeland nauwgezet en laat, indien nodig, protest horen tegen aantastingen in milieu, natuur en landschap. Met name wordt gelet op de bestem mingsplannen van de Zeeuwse gemeenten, doch ook de problemen als de afsluiting van de Oosterschelde en de vuilstortplaatsen hebben de aandacht. Er wordt nauw samen gewerkt met de landelijke stichting Natuur en Milieu. Het sekretariaat is gevestigd: Churchill-laan 2, Middelburg. Andere organisaties Behalve de meer uitvoerig genoemde verenigingen en stich tingen die zich vrijwel uitsluitend met natuur- en landschaps bescherming bezighouden, zijn er ook een aantal vereni gingen die dit meer als neventaak beschouwen. Dit geldt bijvoorbeeld voor de ANWB, de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland, de Koninklijke Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging, de Christelijke Jeugdbond van Natuurvrienden, de Nederlandse Jeugdbond voor Natuur studie, de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland en diverse heem kundige kringen. Nadere inlichtingen over deze vereni gingen zijn te krijgen bij het Zeeuws Coördinatieorgaan: Churchill-laan 2, Middelburg.

Zeeuws Tijdschrift | 1973 | | pagina 49