MEDEWERKERS Kees Cijsouw - op 7 december 1 941 in Westkapelle geboren - is sinds 1959 journalist bij de Provinciale Zeeuwse Courant. Redacteur (en redactiesecre taris) van hetZeeuwsTijdschrift. Schreef „Zeeland, land achter dammen", uitge geven bij West-Friesland, Ploorn (1 972). Stelde - met Wim Riemens en G. A. de Kok - het fotoboek „Goes Tussentijds" samen in opdracht van het gemeente bestuur van Goes (1 972). Eveneens met Wim Riemens samensteller van het fotoboek „Westkaap Westkappel", in opdracht van het gemeentebestuur van Westkapelle (1 973). Jan van de Kam - geboren in 1938 te Bakel (N.-Br.) - is begonnen met foto graferen van vogels in zijn vrije tijd, maar langzamerhand is dit uitgegroeid tot het beroep van fotograaf/cineast gespe cialiseerd op natuur en landschap. Heeft speciale voorkeur voor getijdengebie- den, zoals de Waddenzee en het Delta gebied. Hier ontstonden ook zijn films „Waddenzee-vogelland" en „Saaftinge" en de fotoboeken „Op de grens van land en zee" over de Waddenzee en „Op de grens van zout en zoet" over de Delta. Kreeg verschillende prijzen en onder scheidingen voor zijn werk. Ir. P. J. 't Hooft (59) te 's-Heer Arends- kerke werd in Westmaas, Zuid-Holland, geboren. Studeerde bouwkunde aan de technische hogeschool te Delft. Sinds 1 941 geassocieerd met het architecten bureau ir. Rothuizen in Middelburg, daarvóór onder meer werkzaam op de bouwkundige afdeling van de directie Wieringermeer, Noord-Oost Polder. Is lid van de redactieraad van het Zeeuws Tijdschrift. Verschillende publikaties, onder meer „Dorpen in Zeeland" (Heem schutserie) en „Nederlandse boerderij en". Jan van Hinte (Sint-Kruis), diende het onderwijs in Nederlandsch Oost-lndië, strijdbaar socialist en pacifist. Mede werker van de Volkenbond te Genève, het Bureau International d'Education te Genève en het Internationaal Bureau voor Intellectuele Samenwerking te Parijs. Zette het Internationaal Studen ten Centrum op Bali op, een project dat echter door de oorlog teniet werd gedaan. Drie jaar Japans kamp. Was secretaris van de Nederlands-Indische Vredes Federatie, redacteur van „Vre deswerk". Verzorgde met zijn vrouw E. S. van Hinte-Zandvliet veel publika ties. Actief als historicus en heemkun dige. Publiceerde meermalen in het Zeeuws Tijdschrift. Wim Wolff - geboren in 1 940 in Paters- wolde (Dr.) - scholen in Groningen, Vlaardingen en Schiedam; studie biolo gie in Leiden van 1 958 tot 1 964. Hierna werkzaam bij Delta Instituut voor Hydro- biologisch Onderzoek in Yerseke. Pro moveerde in 1 973 op een aan dit insti tuut uitgevoerd onderzoek met het proefschrift "The estuary as a habitat". Schreef de tekst bij het fotoboek van Jan van de Kam „Op de grens van zout en zoet". Verder een aantal wetenschap pelijke publikaties op het gebied van de biologie. Wim Riemens (1933, Middelburg), fotograaf, won de prix Nièpce 1968. Verantwoordelijk voor de fotografie in een grote reeks fotoboeken, waaronder „Ontworsteld land", „Kenterend getij", „Westkaap Westkappel", „Middelburg", „Krabbendijke", „De abdij van Middel burg", „Kinderzorg", „Het virtuur van de Mei", „Van nabij en verre", „Langs Zeeuwse monumenten". Mede in voorbereiding: „Canisvliet" en „Zeeuwse kastelen en landhuizen".

Zeeuws Tijdschrift | 1973 | | pagina 51