MEDEWERKERS mededelingen van het koninklijk zeeuwsch genootschap der wetenschappen 2c van de werkgroep gebruik van de uit nodiging de expositie „Schipper mag ik overvaren" in het rijksarchief te bezoe ken, welke voornamelijk is gebaseerd op gegevens inzake overzet- en beurtveren in Zeeland in het boek „Overzetveren in Zeeland zevenhonderd jaar vervoer te water, historische en rechtskundige be schouwingen met enige illustraties" van ondergetekende. (Uitgave Van Benthem en Jutting, Middelburg 1970). JURIDISCHE WERKGROEP: Donderdag 28 maart: „Het beleid van de rechter". Inleider: prof. dr. W. van Gerven te Leuven. WERKGROEP HISTORIE EN ARCHEOLOGIE: Dinsdag 23 april: „Recente archeologische vondsten in Zeeland". Inleider: ir. J. A. Trimpe Burger, Provinciaal archeoloog in Zee land. G. F. Sandberg LEZINGEN 1973-1974 Cyclus „Welzijn": Maandag 8 april: „Taak van de overheid en het par ticulier initiatief in het wei-zijn". Inleider: drs. F. van Pijpen, hoofd afdeling Sociale Geografie en Be- siuitkundig Onderzoek van de af deling Vereniging van Nederland se Gemeenten te Den Haag. (In verband met ziekte van de spreker is deze lezing op 25 februari niet doorgegaan). Donderdag 25 april: „Veranderingen in de samenle ving. in het bijzonder in de Zeeuwse". Inleider: drs. KI. Laansma. hoofd afd. Directie Samenlevingsop bouw van het Ministerie van C.R.M. Vrijdag 5 april: „De ethologische benadering van het menselijk gedrag". Inleider: prof. dr. G. P. Baerends, hoogleraar in de dierkunde aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Helma Wolf-Catz, letterkundige, ge boren te Nieuw- en Sint-Joosland. Pu bliceerde romans (onder meer) „Op komst". „Een nacht", „De Dreiging", „De Droomgestalte", „De Vreemde drift", „De Vrijheid is een Nachtegaal in Zilvergrijs" en in de jaren 1960- 1964 de roman fleuve (zevendelige cyklus) met titels als „Diepzee", „Dui- zendbrand" en „Luchtkristal". Poëzie: „Windvlagen", „Aan de rand", ,,'t Is donker nog". Kinderboeken: „De reis van Piet en Netty" en „Tim de merel". Cultuurhistorie: „Kastelen, hun perso nages, hun schatten". Zij verzorgt een tweewekelijkse letterkundige kroniek in de Amersfoortse Courant Veluws Dag blad. Over haar werd onder meer geschre ven door haar dochter Loeka Wolf Catz in de reeks „Ontmoetingen" (78). Drs. H. Thiadens 12 september 1935 in Amsterdam geboren studeerde sociale geografie te Utrecht. Onder wijsbevoegdheid in geografie en ge schiedenis, docent aardrijkskunde aan het Mgr. Zwijssencollege te Veghel. Historisch-geografische publikaties, onder meer in Brabants Heem, Ghulden Roos, Tussen Rijn en Lek en De Waterschans. Woont in Terheijden, Baroniestraat 31 Woensdag 17 april: „400 jaar Hugenoten in Zeeland". Inleider: mr. H. Hardenberg. oud algemeen Rijksarchivaris te Den Haag. (In het vorige nummer zijn bij vergissing de personalia van Jan van Hinte ver meld. De heer Van Hinte verleent mede werking aan een van de volgende edi ties 1

Zeeuws Tijdschrift | 1974 | | pagina 23