MEDEWERKERS 26 Helma Wolf-Catz, letterkundige, ge boren te Nieuw- en Sint-Joosland. Pu bliceerde romans (onder meer) „Op komst", „Een nacht", „De Dreiging", „De Droomgestalte", „De Vreemde drift", „De Vrijheid is een Nachtegaal in Zilver grijs" en in de jaren 1960-1964 de roman fleuve (zevendelige cyklus) met titels als „Diepzee", „Duizendbrand" en „Luchtkristal". Poëzie: „Windvlagen", „Aan de rand", ,,'t Is donker nog". Kinderboeken: „De reis van Piet en Netty" en „Tim de merel". Cultuur historie: „Kastelen, hun personages, hun schatten". Zij verzorgt een twee wekelijkse letterkundige kroniek in de Amersfoortse Courant Veluws Dagblad. Over haar werd onder meer geschreven door haar dochter Loeka Wolf Catz in de reeks „Ontmoetingen" (78). Jan van Hinte (Sint-Kruis), diende het onderwijs in Nederlandsch Oost-lndië, strijdbaar socialist en pacifist. Mede werker van de Volkenbond te Genève, het Bureau International d'Education te Genève en het Internationaal Bureau voor Intellectuele Samenwerking te Parijs. Zette het Internationaal Studen ten Centrum op Bali op, een project dat echter door de oorlog teniet werd gedaan. Drie jaar Japans kamp. Was secretaris van de Nederlands-Indische Vredes Federatie, redacteur van „Vre deswerk". Verzorgde met zijn vrouw E. S. van Hinte-Zandvliet veel publika- ties. Actief als historicus en heemkun dige. Publiceerde meermalen in het Zeeuws Tijdschrift. Ir. M. C. in 't Anker, medewerker aan de Technische Hogeschool te Delft, Afdeling Weg- en Waterbouwkunde Vakgroep Civiele Planologie. Begeleidde in deze funktie onder meer de Stede- bouwkundige Studiegroep „Zeeuws Meer?", die in 1972 met uitgewerkte voorstellen kwam voor onder andere de bouw van een stormvloedkering in de Oosterschelde. M. C. in 't Anker werd geboren op Schore (26-5-1 941Na de middelbare school in Goes doorlopen te hebben, studeerde hij (tot 1968) voor civiel ingenieur in Delft. Sindsdien werkzaam aan de Technische Hogeschool, met als specialisatie ruimtelijke planning op regionale schaal, met het hoofdaccent op de macro-infrastructuur. (Ir.) Matthijs Johannis Geuze, 1913 Poortvliet, landbouwer en veehouder. Was voorzitter van de ZLM en lid der eerste kamer voor de CHU. Is raadslid van de gemeente Tholen, kamerheer van de koningin, vice-voorzitter van de Raad van de Waterstaat. Schreef in de PZC zijn „Overpeinzingen van een polderbewoner".

Zeeuws Tijdschrift | 1974 | | pagina 26