Mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen redactie: mr. C. Kannegieter 29 BESTUURSMEDEDELING NIEUWE LEDEN Het bestuur acht het nuttig de leden en hen die lid zouden willen worden de momenteel gehanteer de regels bij de benoeming tot lid van het genootschap uiteen te zetten. Zij die lid van het genootschap wen sen te worden, kunnen zich ofwel door een lid laten voordragen, ofwel zich bij een bestuurslid of de admi nistratrice melden. De formele be noeming tot lid volgt dan in de eerstvolgende algemene vergadering, doch vanaf het tijdstip van aanmel ding worden reeds convocaties en ook het Zeeuws Tijdschrift toege zonden. Bij inschrijving vóór het zomerseizoen is over het lopende jaar contributie verschuldigd. De hierboven omschreven procedure is wellicht op enige punten niet geheel in overeenstemming met de letter van de wet van het genootschap. Het bestuur meent echter dat de gegroeide praktijk beter in overeen stemming is met de overtuiging van het bestuur (en vermoedelijk van een grote meerderheid der leden), dat geen overbodige beperkingen moeten worden opgelegd aan men sen die lid van het genootschap willen worden. Het bestuur kan zich dan ook nauwelijks voorstellen, dat het ooit gebruik zal maken van aan het bestuur toekomende bevoegdhe den een aanmelding te weigeren (waarna overigens volgens de wet nog beroep op een commissie uit de leden mogelijk is). Tenslotte doet het bestuur een beroep op de leden die een nieuw lid willen voorstellen, zich er van te overtuigen, dat betrokkene inderdaad het lidmaatschap wil aanvaarden. De aandacht van de leden van het ge nootschap wordt gevraagd voor de vol gende punten: De houten gevel die tegen de zijmuur van het inmiddels verkochte gebouw aan de Wagenaarstraat is bevestigd, zal te zijner tijd moeten worden verwijderd. Het is nog niet gelukt hiervoor een be stemming te vinden. Suggesties zijn wel kom. Van 21 tot 25 augustus 1974 zal de Federatie voor Geschiedenis en Oudheidkunde van Belgie zijn 43e congres houden te Sint-Niklaas. Tij dens het congres zullen korte uiteen zettingen worden gegeven over een groot aantal onderwerpen. Nadere inlichtingen zijn bij het secretariaat van het genootschap verkrijgbaar of rechtstreeks bij de secretaris van de federatie, J. P. d'Hanens, Tinelstraat 34, 9190 Sinaai, België. Het lid van het genootschap mr. Caspar van Heel heeft de uitgave verzorgd van het boekwerk 'Nieuwe Walcherse Arkadia' dat in het voor jaar van 1974 verschijnt. Het bevat een 85-tal merendeels nog niet gere produceerde tekeningen van Wal cherse stads-, dorps- en landschaps gezichten. De prijs bedraagt 17,50. De leden van het genootschap mr. C. Kannegieter en M. P. de Bruin verzorgden de uitgave (door de 'Europese Bibliotheek' te Zalt- bommel) van 'Zeeland bij gaslicht,' dat een beeld geeft van Zeeland in het tijdperk 1870-1914. Mr. J. C. van Schagen schreef een voorwoord. Het boek zal in de loop van 1974 ver schijnen, de prijs bedraagt bij voor intekening bij de uitgever en boekhandel circa 17.50.

Zeeuws Tijdschrift | 1974 | | pagina 29