TIJDSCHRIFT Tracé besloten, dat de heren bij de verkie zingsbijeenkomsten in de kernen ver gezeld zouden zijn van een beatbandje, teneinde ook het jonge volkje te boeien. Die gedachte bleek moeilijk te reali seren in verband met het huidige prijs niveau van beatbandjes en ook de aanplakbiljetten moesten doorgaan. Dat spreekt. Daarna besloot men de verkiesbare kandidaten tijdens de bijeenkomsten uit te dossen in een moderne, eigentijdse dracht. Zo geviel het, dat men gewoon lijk in vaal confectie gestoken personen in rokerige zaaltjes kon waarnemen, gehuld in reverloze, getailleerde, te strak zittende paarse blazers, licht bollend in de maagstreek en met even eens zeer strak zittende, laag geheupte broeken van een schreeuwend dessin, terwijl het haar van de betrokkenen passend naar voren was gekamd. Als dan de vergadering met de opwek king toch vooral progressief te gaan stemmen was besloten, repten de kan didaten zich jachtig achter het podium en schoten opgelucht in hun oude klof- jes, waarin ze zich zichtbaar zeer wèl voelden. Er was maar één kandidaat, die de verkleedpartij weigerde. Een stand vastige natuur, een rots in de modieuze branding. ,,As ze me zó nie motte, dan motte ze me mè nie", sprak-ie vooraf tegen zijn bestuurderen. Een man om op te stemmen, lijkt ons. Een stukje over de verhouding Middel- burg-Vlissingen staat weliswaar los van de verkiezingen, maar heeft hoe dan ook met politiek te maken en wil er buiten Middelburg en Vlissingen altijd wel in. We zouden het eigenlijk niet moeten doen, maar daar wij een slecht karak ter hebben doen we het tóch. Het dagelijks bestuur van het haven schap Vlissingen zo meldden de kranten begin juni heeft het alge meen bestuur voorgesteld om nu het tracé voor de nieuwe basisweg naar het industriegebied Vlissingen-Oost de finitief vast te stellen. Het hangijzer zo bleek uit de stukken was lange tijd de onzekerheid over het munitie depot bij Rammekens. De oplossing, die nu is gekozen komt erop neer, dat de rijbanen van de nieu we basisweg vloeiend overlopen in de ontsluitingsweg van Middelburg naar het Zuidsloe. Behalve het munitiedepot was er nog een probleem. Dat tracé wekte lange tijd wrevel bij Vlissingen. Men vindt daar, dat het niet aangaat om een weg die de ontsluiting van een Vlissings industriegebied dient rechtstreeks te laten aanrijden op de toren van Middelburg.

Zeeuws Tijdschrift | 1974 | | pagina 25