Kent u de kanaalzone zeeuwsch Vlaanderen? S 2> m Kanaalzönelèrneuzen Sluiskil Sas van Gent SAS METEfi FABRIEK DORDRECKT GLASFABR EK SAS VAN GENT bv Aug.de Meyer B.V Dit is het gebied aan weerszijden van het 15 km-lange Nederlandse gedeelte van het kanaal van Gent naar Terneuzen met als industrievestigingsplaatsen Terneuzen. Sluiskil en Sas van Gent. Daar vindt U onderstaande bedrijven' die zijn aangesloten bij de kring van werkgevers in de kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen. Sinds in de vorige eeuw de eerste van deze bedrijven zich in dit gebied vestigden ontstond hier een veelzijdige industriële activiteit: chemie, voedingsmiddelen, glas, betonwaren en betonmortel, electrotechniek, cokes en cokesovengas. Daarnaast trok het kanaal natuurlijk ook scheepsbouwbedrijven en scheepvaartondernemingen aan. Sinds in 1969 het kanaal uitgediept en bevaarbaar is gemaakt voor schepen tot 60.000 ton beschikken de vestigingen over ruime mogelijkheden tot aan- en afvoer van goederen vanuit en naar de gehele wereld. Als woongebied is Zeeuwsch-Vlaanderen bijzonder aantrekkelijk met zijn talrijke recreatiemogelijkheden aan zee- en Scheldestrand en binnenwateren (kreken). Een aantrekkelijkheid die verhoogd wordt doordat cultuursteden als Antwerpen, Brugge en Gent in de directe nabijheid gelegen zijn. Kortom de kanaalzone is een aantrekkelijk gebied voor ondernemer en werknemer. Gezamenlijk brachten zij dit gebied tot ontwikkeling. Dow Chemical (Nederland) B.V. Terneuzen N.V. Centrale Suiker Maatschappij Suikerfabriek Sas van Gent Coöp. Vereniging Suiker Unie U.A. - Fabriek Zuid-Chemie B.V. Sas van Gent Sas van Gent Vestiging Terneuzen. CPC "Sas van Gent" B.V. a member of /Europe Fabriek te Sas van Gent Glasfabriek Sas van Gent b.v. 1 Sas van Gent. Meelfabriek "Walsenmolen Sas van Gent'" B.V. Handel-. Industrie- en Scheepvaart Mij. "De Hoop" B.V. - Terneuzen. Association Coopérative Zélandaise de Carbonisation g.a. Sluiskil. B.V. Terneuzensche Scheepsbouw Mij. Terneuzen Sleepdienst Willem Mullerb.v.| Sleepdienst -berging Terneuzen Nederlandse Stikstof Mij. N.V. Fabriek te Sluiskii Havenbedrijf te Terneuzen N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken - Eindhoven - Nederland Fabriek Terneuzen

Zeeuws Tijdschrift | 1974 | | pagina 23