de haven, werk- en wijkruimte, monument in de samenleving 101 zeer lange haven. Dat silhouet heeft aan de westkant al te lijden gehad door de aanleg van woonwijken, en vermoedelijk is op den duur een dergelijke schade aan het silhouet van de noordkant uit ook al niet meer te vermijden. Er moet dus wel alles aan worden gedaan om tot in lengte van dagen dat verrukkelijke silhouet ten minste aan die ene zijde gaaf te houden. Wanneer men bovendien dan nog zo'n jachthavenplan moet omgeven door een op Deltahoogte te brengen dijk, dan wordt zo'n haven als het ware wegge stopt. Daar is geen sfeer in te krijgen, het wordt een stukje utiliteit net als enkele andere jachthavens die hier al werden ge noemd en daarvoor is Zierikzee waar achtig te mooi, te gaaf en te goed. Boven dien: wat schiet de plaatselijke midden stand ermee op? Ik heb de indruk dat de burgemeester van Ziewrikzee zijn hart heeft verpand aan een heel ander en véél beter plan: een verbeterde accommodatie van de Nieuwe Haven tussen Luitje en Zuid havenpoort. Daar vindt de watersporter een heel romantische ligplaats, in een ha ven die deels nog in gebruik is bij visserlui (mosselvissers en fuikvissers vooral), daar ligt hij met zijn schip vlak bij de unieke binnenstad van Zierikzee. Goedkoop zal de uitvoering ook van dit plan niet zijn; voor veel geld dienen eerst de kademuren te worden versterkt, daarlangs moeten drijvende loopsteigers komen, en pas als die kademuren verbeterd zijn kan men de Getijdehaventje Borssele

Zeeuws Tijdschrift | 1975 | | pagina 13