Being AMI5CELIANY or Curious and interesting Songs Ballads .Tales, Histories, &c.; adorned withavariety of pictures and very delightful to read: neuily composed Dy MANY CELEBRATED WRITERS; To which are annex'd a LARGE COLLECTION of No tices of BOOKS js kijken om te leren zien 34 naam- of visitekaartjes, adreskaarten, en- veloppes, briefhoofden enz. Opvallend is het groot aantal voorbeelden van bind werk. C. W. Dhuij te Middelburg komt met een proeve van sneeversiering uit de 16e eeuw, Bijbel op kartonnen standaard, proeven van stiftvergulding. Ochtman Et- Zoon te Zierikzee met eene verzameling (19 stuks) kerkboeken in segrijn lederen en peluche banden, verguld op snee, met kleppen voor slot en portefeuille-sluiting, zes marocco half lederen prachtbanden, verguld op snee. Om nog een voorbeeld te noemen: photographieën op porcelein van E. Helder te Middelburg. Dat de nieuwe tijd zijn intree in Middel burg had gedaan leert ons de Catalogus der Tentoonstelling van Gastoestellen voor verwarming en drijfkracht te Middel burg, Januari 1884. Eveneens bij Altorffer gedrukt. Een uitvoerige beschrijving wordt gegeven van Maughan's Patent- Geyser. Ter aanbeveling wordt vermeld: ,,De Geyser werd 5 maanden lang ten toongesteld op de Internationale Land bouwtentoonstelling te Londen in 1870, en gedurende dien tijd bedienden zich de beambten, het publiek de de Societé fran- paise des cafés, dagelijks van het warme water, dat door middel van dezen toestel onmiddellijk werd verkregen. De Geyser werd daar met den eersten prijs een gouden medaille —.bekroond." Speelgoed Die uijt het verleden merckt het toekomende spel Su/ck een die weet zijn weetjen wel. Deze leerrijke regels vinden wij aan het slot van de Lijst van antiek speelgoed, poppen, boeken, prenten en andere voor werpen aanwezig op de Poppententoon- stelling te Middelburg van 4-8 Maart 1903", gedrukt bij D. G. Kröber Jr. te Middelburg. Een bijdrage over tentoonstellingen zon der curieuze exposities te vermelden, zou het beeld te eenzijdig maken. Aanwezig op de tentoonstelling was een oude ka mer, geheel in de stijl der kamers einde 18e eeuw, met waterverf geschilderd. Het plafond heeft vier familiewapens. Mooi gezicht uit de kamer op een antiek aange legde tuin. Enkele zilveren meubeltjes; de overige van geschilderd blik. De schilde rijen vertonen gezichten op Aardenburg en het Sloe. De kamer werd ingezonden door mevrouw Van Wagtendonk-Van den Broecke. Verder waren er poppen in dracht. Een boerin uit Nieuwland in kle ding en met zilver zoals dat oudtijds werd gedragen, een Walcherse boer en boerin. Onder het speelgoed wordt vermeld: een oude Walcherse boerenwagen met huif, gemerkt ,/t Hof Christina" en een Noord- bevelandse oude dogkar met paard. Henri Affiche van Bradley voor The Chap Book. (Bauwens e.a., tegenover pagina 156, Middelburg, december 1895, no. 108.)

Zeeuws Tijdschrift | 1976 | | pagina 6