mededelingen 85 lege van B. en W. van Hulst. Ook werd een schrijven van het bestuur van de vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland aan de kring van Burgemeesters, Wethouders en Secretarissen van Schouwen- Duiveland met het verzoek de moge lijkheden tot de oprichting van een streekarchief op Schouwen- Duiveland te willen onderzoeken, on dersteund. Jaarverslag 1975 van de Werkgroep Palaeontologie (thans geheten Werk groep Geologie) 24 maart Jaarvergadering, waarna het bestuur als volgt is samengesteld: F. A. D. van Nieulande - voorzitter J. Boer - secretaris M. E. A. Sandberg-Braat - penning- meesteresse A. M. Dumon Tak C. F. H. van Tuyll van Serooskerken 5 april werd een excursie gemaakt naar de kolenmijn in Waterschei (België). Onder deskundige leiding werd afge daald tot ca. 900 m. diepte. De 40 deelnemers gingen enthousiast huis waarts met prachtige carboon- fossielen. 18 april lezing door de heer J. H. Mulder uit Zwolle over de geologie van de Noordzee, t.w. een beschouwing over de talrijke vondsten van o.a. mammoet-kiezen in de omgeving van de bruine bank. 17-18-19 mei Pinkster excursie naar het bekken van Parijs, waar de groeven van Damery-Chalons sur Vesles en Che- nay werden bezocht onder leiding van de voorzitter. Juwelen van fossie len werden verzameld. 14 juni Werkgroep tertiaire en kwartaire geo logie uit Leiden hield zitting voor het determineren van fossiele schelpen uit het eoceen in Middelburg. 22 juni in samenwerking met en onder lei ding van onze Belgische zusterver eniging 'Gloria maris' een dagexcur sie naar Kallo (omgeving Antwer pen). 13 september traditionele bottenvistocht met de Yerseke 82 van schipper C. P. van IJsseldijk. Als belangrijkste vondsten werden geregistreerd: 1. van de zwarte-botten-fauna een middenvoetsbeen van een paard (equus cf. robustus) 2. idem een vermoedelijk onderkaak fragment van een baardwalvis (beide vroeg Pleistoceen) 7 november t/m 6 december Tentoonstelling 'Fossielen als docu menten van het verleden' in het Mu seum voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes, georganiseerd door de werk groep met eigen materiaal. De expositie werd bezocht door meer dan 1300 belangstellenden. Het aantal leden van de Werkgroep bedraagt in december 66. Jaarverslag 1975 van de Jurische Werkgroep De werkgroep organiseerde drie le zingen: Mr. C. J. van Heel te Hattum, lid van het Genootschap, sprak op 15-1-1975 over 'Het notariaat in Zeeland in de Middeleeuwen'. Er was grote belang stelling vooral van het notariaat. Deze lezing had plaats in samenwer king met de Werkgroep Historie en Archeologie. Prof. mr. W. C. L. van der Grinten te Nijmegen sprak op 20-3-1975 over 'Produkten aansprakelijkheid'. Deze inleiding werd gevolgd door 21 per sonen. Een kort verslag werd gepu bliceerd in het Zeeuws Tijdschrift no. 3 onder de Mededelingen van het Genootschap. Prof. mr. J. de Ruiter, VU Amsterdam, sprak op 13-10-1975 over 'Verbetering van de rechtsposi tie van minderjarigen'. Deelneming 30 personen, waaronder enige func tionarissen uit de sector van de kin derbescherming, die niet lid zijn van de werkgroep. Aan de discussie na de langdurige inleiding namen velen deel. Spreker baseerde zijn rede voornamelijk op het rapport van ze ven jeugdrechtspecialisten 'Rechten van jeugdigen en gezag van ouders,' verschenen in het Ned. Juristenblad van 25-1-1975 no. 4 blz. 97 e.v. In het voorjaar had de gebruikelijke bestuursvergadering plaats. Mr. M. J. M. van Driel te Middelburg bedankte voor het bestuur wegens vertrek naar Assen. In de bijeenkomst van 13 ok tober werd als zijn opvolger gekozen mr. A. F. Kooijman. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: mr. A. Veenhoven - voorzitter, jhr. dr. G. F. Sandberg - secretaris/penningmees ter (telefoon thuis 01180-14090, tele foon kant. 01180-12767.), mr. H. Bruin, mr. J. W. de Beijl, mr. A. F. Kooij man. Het aantal leden bedroeg per 31 december 1975: 117. Lezing mr. H. Hardenberg 'De Huge noten in Zeeland'. Deze in 1974 gehouden lezing is in druk verschenen in het Jaarboek Centraal Bureau voor Genealogie 1975. Voor belangstellende leden van het Genootschap is een zeer beperkt aantal overdrukken uit dit jaarboek beschikbaar (kosten 2,50 plus ver zendkosten). Aanvragen hiervoor te richten tot het Genootschap, uitslui tend door overmaking van 3,70 op girono. 2830145 t.n.v. de thesaurier van het Genootschap. Orgelplaat De eerste 1000 exemplaren van de grammofoonplaat van enige histori sche orgels in Zeeland, bespeeld door Stoffel Gunst en Bram Beekman, zijn verkocht. Een nieuwe oplaag zal bij verschijnen van deze mededeling ge reed zijn. De plaat is te verkrijgen bij de grammofoonplatenhandel of door overmaking van 22,50 op girono. 2830145 t.n.v. thesaurier van het Ge nootschap. Excursie De leden worden er aan herinnerd, dat op zaterdag 11 september a.s. een excursie naar Oost Zeeuwsch Vlaan deren zal worden gehouden. De leden zullen in augustus hiervoor een uit nodiging -met antwoordstrook ont vangen. Xenakis Gedurende het Xenakis-festival, dat van 19 juni tot 11 juli 1976 in Middel burg wordt georganiseerd door 'Jeugd Muziek' zal de heer Xenakis een lezing houden, die door het Ge nootschap bekostigd wordt. De lezing zal plaats hebben op zaterdag 3 juli te 14.00 uur in de 'Vleeshal' van het Stadhuis. Lijst van nieuwe leden, benoemd in de vergadering van 21 april 1976 P. H. M. de Beer, Hunzestraat 19. Souburg. H. Bijl, Caustraat 65, Zierikzee. Mr. J. J. Dieleman, Louis v. Gimberg- laan 4, Den Haag. Jhr. mr. D. van Doom, Huis Moes bosch, Koudekerke

Zeeuws Tijdschrift | 1976 | | pagina 25