winkelvoorzieningen in middelburg 202 De gevolgde methode. Om een indrukte krijgen van de beteke nis en de gevolgen van het Geereplan voor het winkelgebeuren in Middelburg is een analyse gemaakt van de zoge naamde bewinkelingssituatie in de Mid delburgse binnenstad (het gebied bin nen de wallen). Deze analyse houdt in dat een confrontatie wordt opgesteld van enerzijds het totaal aan consump tieve bestedingen gedaan in winkels in de binnenstad (waarbij aangenomen wordt dat deze een redelijk betrouwbare benadering vormen voor de behaalde omzetten) en anderzijds het totale areaal aan winkels, uitgedrukt in m2 vloerop pervlak in ditzelfde gebied. Dit is gedaan voor zes afzonderlijke artikelgroepen. Deze confrontatie resulteert in een be paalde omzet per m2 vloeroppervlak, de zogenaamde vloerproduktiviteit, welke wordt vergeleken met het landelijk ge middelde, dat als een soort norm kan worden beschouwd voor een rendabele bedrijfsexploitatie. Wanneer deze norm niet wordt gehaald spreekt men van overbewinkeling, met andere woorden er zijn, gegeven de totaal in een branche te behalen omzetten te veel winkels, al thans er is te veel areaal waardoor per m2 te weinig omzet wordt gehaald. Wordt deze norm overschreden dan wordt gesproken van onderbewinkeling, terwijl er sprake is van een evenwichtige bewinkelingssituatie als de gerealiseer de, of althans de berekende vloerpro duktiviteit overeenkomt met het lande lijk gemiddelde. Als zodanig zoekt deze methode naar Middelburg, kaalslag Geere.

Zeeuws Tijdschrift | 1976 | | pagina 14