winkelvoorzieningen in middelburg 204 Middelburg, trefcenter met Kloveniersdoelen op achtergrond. en NEI (Nederlands Economisch Insti tuut) maken ook gebruik van deze me thode. In verband met de onvermijde lijke onnauwkeurigheden is het echter van het grootste belang dat aan de re sultaten van het onderzoek niet meer dan een indicatieve waarde wordt toe gekend. Daarmee wil zeker niet gezegd worden dat de resultaten niet meer dan een weinig serieus te nemen vingerwij zing zouden zijn, integendeel, doch men hoede zich ervoor ze als een absolute waarheid te beschouwen. Dit is ook de reden waarom wij de resultaten van ons onderzoek voor Middelburg niet zullen presenteren in termen van concrete op- pervlaktecijfers, doch alleen zullen spre ken van sterke aanwijzingen van bij voorbeeld onder- of overbewinkeling. Resultaten. Na de hierboven gegeven beschrijving van de door ons gevolgde methode zal het duidelijk geworden zijn hoe de resul taten van onze analyse tot stand geko men zijn en in welk licht ze geïnterpre teerd dienen te worden. Voor een volle diger en diepgaander beschrijving, als mede voor het gebruikte cijfermateriaal, zij nogmaals verwezen naar onze scrip tie. Het belangrijkste en meest concrete re sultaat vormde uiteraard de bewinke- lingssituatie in de Middelburgse binnen stad. Omdat het cijfermateriaal (met name de bindingspercentages) betrek king had op de totale binnenstad kon door ons niet de bewinkelingssituatie voor het veel relevantere kernwinkelge-

Zeeuws Tijdschrift | 1976 | | pagina 16