winkelvoorzieningen in middelburg 208 dien vervult deze straat een brugfunctie tussen kernwinkelgebied en Trefcenter. Nu C en A besloten heeft tot vestiging in het kernwinkelgebied is de kans vrij klein dat de andere grootwinkelbedrijven (uit gezonderd Albert Heyn) zich alsnog in het Geeregebied zullen vestigen. Dit Geere- gebied zal dan zeker- wat winkelvoorzie ningen betreft - niet meer dan comple mentair aan het kernwinkelgebied kun nen zijn. Het lijkt gewenst en aantrekkelijk de huidige wijze van restauratie van pan den daar en het zich in deze panden vesti gen van winkels, voort te zetten. Zo kan het gebied een eigen karakter krijgen, hetgeen mede bevorderd kan worden door de bouw van eigentijdse woningen, van het karakter zoals onlangs door mid del van een prijsvraag naar voren is ge- j komen. Het vestigen van enige sociaal- culturele en recreatieve voorzieningen kan het Geeregebied dan completeren tot een aantrekkelijk en karaktervol gebied. In dit kader lijkt ons in dit gebied, ondanks de parkeerproblemen in Middelburg, een parkeergarage (parkeervoorziening in twee lagen) en een grootwinkelbedrijf niet gewenst omdat deze vrij grootscha lige elementen afbreuk doen aan het kleinschalige karakter van het gebied. Het op deze wijze vorm geven aan de in richting van de binnenstad voorkomt ook het ten tijde van het oorspronkelijke Gee- replan bestaande gevaar dat de binnen stad uit twee sterke polen zal gaan be staan. Eén duidelijk onderscheiden kern- winkelgebied, met daaromheen com- plementaire gebieden, komt de functio- I nele eenheid van een stadscentrum zeker j ten goede. Aanbevelingen. Tot slot nog een aantal aanbevelingen. 1) Tot het jaar 1980 zijn in de Middet- burgse binnenstad winkeluitbreidingen in de sector schoeisel en wellicht ook in de woninginrichtingssector gewenst. j Deze uitbreidingen dienen bij voorkeur i ook kwalitatief van behoorlijk niveau te zijn. 2) Deze uitbreidingen dienen bij voor keur in het kernwinkelgebied (omgeving j Lange Delft, Nieuwe Burg) gesitueerd te worden teneinde versnippering van het kernwinkel patroon te voorkomen. 3) Daarbij dient tevens aandacht be steed te worden aan andere factoren die t voor een goed functionerend kernwin kelgebied van belang zijn, zoals aantrek kelijke panden, breed assortiment, gezel lig ingerichte voetgangersgebieden, etc. 4) In de voedings- en genotmiddelen sector dienen voorlopig zeker geen uit breidingen gerealiseerd te worden. 5) Het Geeregebied dient als eigentijds en karaktervol gebied ontwikkeld te wor den, hetgeen inhoudt geen vestiging van grootwinkelbedrijven en een parkeerga rage daar omdat dit een verstoring van het kleinschalig karakter zou betekenen. J. An beek-de Groene en J. A. van de Velde: Winkel planning. Analyse en toepassing van een methode van winkelonderzoek. Rotterdam, november 1975.

Zeeuws Tijdschrift | 1976 | | pagina 20