de „arabier" en andere zaken 139 Het mode-artikel onzer dagen is cognac en daarin is de firma eene specialiteit, vooral in den medicinalen cognac, die geen vreemde bestandeelen bevat en door heeren doktoren wordt aanbevolen. Een specialiteit is zij ook in de bereiding van advokaat. Een vorig jaar wezen wij er reeds op dat de firma bedoelde met dit artikel een kolossale reclame te maken en dat heeft zij gedaan. De door haar zelf uit de beste grondstoffen bereide drank, waarvan de scheikundige analyse aller gunstigst luidt, wordt op zeer groote schaal geëxploiteerd en vindt meer en meer zijn weg onder het publiek. Op de tentoonstelling te Amsterdam, waar de firma haar artikel uitstalde, verwierf zij er een gouden medaille voor. Ook is de firma fabrikante van bitters, van zeer gunstig bekend troebelpons, waarvoor zij een bij zonder goed recept heeft, en van fijne li monades en bessenwijn." Nog heden herinnert men zich de uitste kende advokaat van Mes. I De kronkelende Arne stroomde Middelburg binnen en werd afgedamd (de Dam). Op de achtergrond het Dampieintje. Het pleintje op de Dam is niet lang voor 1900 aangelegd. Op 5 januari 1900 geven een aantal Dambewoners aan B. en W. te en Dam de oude zaak van dezelfde Mes als de Arabier". Het geluk had me een brochuurtje in han den gespeeld met als titel: ,,De St. Nico- laas Étalages te Middelburg", geschreven door K. Het kwam van de persen van de Hof-Stoomdrukkerij D. K. Kröber Jr. te Middelburg. Daarin staat: ,,De firma A. A. Mes Gz., op den Dam alhier is, dat zal niemand tegenspreken, een der oudste en een der voornaamste van Middelburg, die handel drijft in wijnen en in buiten- en binnenlandsch gedistilleerd. Het ligt niet op onzen weg om de verschillende wijn soorten hier te noemen, die in hare onder scheidene kelders liggen; die opsomming heeft weinig belang omdat men in 't kort zeggen kan dat wat men verlangt daar te verkrijgen is. Hetzelfde is het geval met het buiten- en binnenlandsch gedistil leerd; zoo kan men het niet practiseeren of de firma Mes zal u weten te voldoen. kennen, dat zij met grote ingenomenheid hebben gadegeslagen de door het college aangewende pogingen tot verfraaiing der stad en dat zij de aangebrachte verbete ringen aan het gazon en plantsoen op de Dam op grote prijs stellen. Zij vrezen echter dat indien de gemaakte wandel paden voor het publiek verkeer worden opengesteld de opofferingen nutteloos zullen zijn. Bij een vroegere openstelling was in zeer korte tijd het gazon bedorven ,,en de plaats bijna uitsluitend gebezigd

Zeeuws Tijdschrift | 1977 | | pagina 23