god zij lof is geen heel goed duijtz 167 MARNIX VAN Oorspronkelijke tekst. Psalm 22. Mijn Godmijn God, waerom ver/aetstu my End van mijn hulp soo verr' versteeckstu [dy End' mijn gehuyl laetst troosteloos voor by Gaen sonder achten? Den gantschen dach roep ic met [aller machten: Maer du mijn God en eerst niet mijne dachten. Ic houd' niet af van schreyen alle nachten End' swyg doch niet. Du bist nochtans door s'were lts gants [gebiet De heylge Godt: Du buist het lof [end' liedt Van Israel in alle sijn verdriet: Sijn roem end' eere. Oock hebben wel ons' ouders voortijts meere Op dy vertrouwt in haere smert [end' seere Du hebts' altoos ontsett end' bevrijt [Heere Wt allen noot. AH' ha er geschrey rees op in dynen [schoot. Du stondts' oock by in alle wederstoot: Sy hoopten vry end' werden noyt [schaemroot In haer ghebeden. Maer ic ben slechts een werden nooit [schaemroot In haer ghebeden. Maer ic ben slechts een eerdtworm [hier beneden End' gheene man van alle mensch' vertreden: Soo dat het vo/ck sijn spot end' tafelreden Met my vast houdt. ALDEGONDE. Omgewerkte tekst. Psalm 22. Mijn God, mijn God, waerom [ver/aeststu my? Waeromme gaet mijn huylen dus voor by, Verr' van dijn hulp end troost, a/s [ick voor dy Doe mijne dachten? Den heelen dach roep ick uyt [gantscher crachten. En du, mijn God en wilst daer op [niet achten; Ick hou niet op van schreyen alle nachten, End swijge niet. Daer du nochtans door 'tswere/ts gants gebiedt De heylge bist: Ja, 'teeuwich loff [end liet Van Israël, in alle sijn verdriet Blijfstu gestadig. Dies hebben oock op dijne macht [grootdadich Ons ouders vry vertrout; end du [genadich Hebs', Heer, verlost, uyt alle lasten [smadich, In haren noot. Als haer geschrey rees tot in dijnen [schoot. Du stondst hen by, in allen wederstoot: Sy hoopten vast, en werden nooit [schaemroot In hun gebeden: Maer ick ben slechts een eirtworm [hier beneden. End geenen man: Van yeder man vertreden, So dat het vo/ck met my, in alle [reden. Den spot vast hout.

Zeeuws Tijdschrift | 1977 | | pagina 15