EEN ZEEUW BUITEN ZEELAND: Ir. ARIE P. MINDERHOUD Op de hoeveDe Grote Prelaat", gelegen tussen Westkapelle en Aagtekerke, woon den in 't begin van de vorige eeuw Pieter Pieterse Minderhoud en zijn vrouw Jaco- ba Kodde. De oudste van hun zes kinde ren, Pieter (geb. 1808) met zijn vrouw Ja- comina Wisse uit Domburg verhuisden in 1834 van Walcheren naar Zuid-Beveland. De verhuizing ging op de wagen naar Vlis- singen, zeilen naar Borssele en weer op de wagen naar de hoeve Suzan na Maria", gelegen aan de zuidzijde van het dorp Borssele. Hun tweede zoon Geert beland de op de hoeve ,,Landmanslust", even eens op Borssele en diens tweede zoon Jan Minderhoud [geb. 1860), trouwde met Sentina Polderdijk, en werd aanvan kelijk knecht bij zijn schoonvader, die zet- boer was voor een Walcherse eigenaar. In 1893 echter werd hij zelf één van de zes bedrijfsboeren in de Wilhelminapolder en wel op de hoeve ..Hongersdijk" bij 't Kat- se veer. Jan Minderhoud had vier zoons, waarvan de jongste, een achterankom- mertje nakomertje zegt men niet in 't Zeeuws), Arie Pieter werd genoemd. Dit verkorte familierelaas vinden we in een voorouder-overzicht, samengesteld door dezelfde Arie Pieter Minderhoud. In maart zaten we tegenover hem in Wa- geningen, zijn eindstation. 76 jaar is deze jongste der 4 jongens Minderhoud uit de WP nu, nog altijd een blok van een vent, die toch ook enige harttrouble over zich zag komen. Van de drie oudere broers leeft alleen de oudste nog Dr. Geert, oud-hoogleraar aan de Landbouwhogeschool in Wageningen in de landhuishoudkunde; destijds geroemd en geliefd als een uitermate heldere en bijdetijdse docent. Zichzelf achtte hij niet creatief genoeg; zoiets zei hij tenminste bij zijn afscheid, maar beter boekjes over de Nederlandse landbouw (in het paarse reeksje van Erven Bohn) en de betekenis van de Coöperatie in Nederland zijn er sinds die tijd niet geschreven! Bram, de jongen die minder voor- en meer beroepsopleidingen genoot dan de andere drie, werd via de Directie van de Wierin- germeer en de Grontmij, directeur van die eigen WP waarin hij opgegroeid was en Anton promoveerde net als Geert en do- Hofstede Hongersdijk ca 1910.

Zeeuws Tijdschrift | 1978 | | pagina 2