Prijsvraag Omslag de „bookmakers" 51 wet tegen de zedeloosheid nog een beetje gelijk ook schandaaltjes hier en schan daaltjes daar, de Justitie, die ingrijpen moest, en het eind was een zeurig Middel burgs straatliedje ik zie nog het sliertje grauwe straatkindertjes, dat het liep uit te dweilen over de Balans, van: Aliolo, bij ons gaat alles zó en de Heren van het Engels kantoor die gaander met de kas van door. Aliolo, bij ons gaat alles zó en met d'r centen in d'r zak zitten ze allemaal in de bak. Aliolo, bij ons gaat alles zo! Het was een tijdlang een hele sensatie. Er waren tragische gevallen bij, ook de zoons van door en door fatsoenlijke ouders had den wel eens een zwak ogenblik ver moedelijk was de verzoeking toch wel erg groot soms. Misschien maar gelukkig, dat die Londense kolonisatie toen ook niet zo lang meer geduurd heeft precies kan ik het me niet meer herinneren. Ik verander de van baantje en werd klerk op de Pro vinciale Griffie. Waar andere belangstel lingen me grepen en de bookmakers uit mijn gezichtsveld verdwenen. Vermoede lijk kwam het toen ook vrij spoedig weer tot een eind was de Engelse zedelijk heid weer wat rekkelijker geworden, of heeft de eerste wereldoorlog een radikale opruiming gehouden? Hoe dan ook andere tijden, andere koersen, en Middel burg heeft ook dit verlies overleefd. Domburg, 16 oktober 1978. Het Zeeuws Tijdschrift wil zich weer eens met een nieuw gezicht presenteren en schrijft daarom een prijsvraag uit tot het ontwerpen van een omslag waarin in ieder geval de naam Zeeuws Tijdschrift, jaar en nummer is begrepen. Het lettertype van de inhoud is de Univers romein, de belettering van het omslag moet kombineerbaar zijn met dit lettertype. Ontwerpen in zwart eventueel met een steunkleur. Deelname aan de prijsvraag staat open voor alle in Zeeland werkzame beeldende kunstenaars ontwerpers. Ontwerpen dienen ingezonden op een vel papier van het formaat 19,5 x 26,7 cm. Het gaat alleen om de voorzijde. Het ontwerp mag geen schets zijn. De inzendingen zullen worden beoordeeld door de redactie en bestuur van het tijdschrift. Inzendingen moeten zijn ontvangen vóór 1 juni 1979; zij dienen te worden geadresseerd aan: Redactie Zeeuws Tijdschrift, Van Kleffenslaan 32, Middelburg. Redactie en bestuur kiezen het meest geschikte ontwerp waarvoor een prijs beschikbaar wordt gesteld van f 1000, waarin begrepen is het vervee/vu/digingsrecht van het ontwerp. De inzendingen blijven het bezit van de kunstenaars en zullen te zijner tijd worden terug gezonden mits naam en adres duidelijk zijn aangegeven. ERRATUM Bij het artikel van dr. A. M. Lauret, Zeeuws Tijd schrift 1979, no. 1, is door een vergissing het vol gende weggevallen: Literatuur: 1. J. P. de Bie en J. Loosjes: Biografisch Woor denboek van Protestantsche Godgeleerden in Nederland. 's-Gravenhage 1931. Vierde deel. 2. P. Huet: Verlossing van de zonde voor geloo- vigen. Amsterdam 1869. 3. idem: Dweperij. Amsterdam 1871. 4. idem: Eerlijk duurt het langst voor Zondag scholen. Amsterdam z.j. 5. idem: Het lijden dezer wereld. Bespiegelingen over Rom. Ill 19. Amsterdam 1863. 6. idem: Na vijfjaar. Amsterdam 1891. 7. Ds. Huet versus Ds. de Pree bij aanleiding van diens Preek: Gods woord en het Spiritisme. Goes z.j. 8. Pierre Dammes Marie Huet: Een Levensschets door de redactie van „Woorden des eeuwigen levens. Amsterdam-Kaapstad z.j. 9. L. W. E. Rauwenhoff: Geschiedenis van het protestantisme. Haarlem 1865. 10. C. J. VosAz.: Groen van Prinsteren en zijn tijd 1857-1876. Dordrecht 1891. Archivalia: Handelingen van Algemeenen en Bijzondere Ker ken te Goes van 1881-1895. (Rijksarchief te Middel burg).

Zeeuws Tijdschrift | 1979 | | pagina 15