66 baar. Het kan worden besteld door storting van f 12,50 op bovengenoemd gironummer. Bij aanmelding als lid of abonnee met in gang van 1978 ontvangt men voor het zelfde bedrag de gehele jaargang 1978. Doelstellingen Werkgroep. De Werkgroep Historie en Archeologie stelt zich ten doel het behoud en de con servatie van al hetgeen als bronnenmateriaal voor de geschiedenis van Zeeland kan wor den beschouwd, het bestuderen daarvan en meedelen van resultaten van onderzoek door lezingen, excursies en publicaties, waarvan als voornaamste het huisorgaan „Nehalennia" dat samen met de Zeeuwsche Vereniging voor Dialectonderzoek wordt uitgegeven. Deze laatste Vereniging houdt zich bezig met het bestuderen van de Zeeuwse Dialecten. Door de vele raak vlakken tussen beide terreinen van onder zoek bestaat een vruchtbare samenwerking tussen beide corporaties. Men kan zich aanmelden als lid van één of beide Vereni gingen bij het secretariaat van de Werk groep Joh. Postkwartier 94, Middelburg. De jaarlijkse contributie bedraagt f 12,50, bij gecombineerd lidmaatschap f 13,50. dr. P. J. Monté, secretaris. MEDEDELINGEN WERKGROEP MUZIEK Concert Oostkerk. De Werkgroep Muziek organiseert op zaterdag 26 mei te 20.00 uur een concert in de Oostkerk te Middelburg door de organisten Leen de Broekert en Jos Ver poorten. Zij nemen ieder een deel van het programma voor hun rekening. Onder meer zal worden uitgevoerd de Ricercare uit „Das Musikalische Opfer" van Joh. Seb. Bach, een meesterwerk dat slechts zelden wordt uitgevoerd. Concerten Lutherse Kerk. Dit jaar wordt door de Lutherse Gemeente te Middelburg een uitgebreide reeks con certen georganiseerd op het schitterende historische orgel gebouwd door Joh. Duy- schot (1708) en Joh. Caspar Müller (1754). De concerten worden gegeven op de vol gende data: 6 juli Wim van Beek (Den Haag), 13 juli ArieKarreman (Terneuzen), 20 juli Kristiaan van Ingelgem (Aalst), 27 juli Marian Leijnse (Vlissingen), 3 au gustus Kees van Eersel (Goes), 10 augustus Ton Koopman (Amsterdam), 17 augustus Leen de Broekert (Middelburg), 24 augus tus Jos Verpoorten (Middelburg); aanvang steeds 20.00 uur. De Werkgroep beveelt de concerten op dit fraaie historische in strument gaarne aan in ieders aandacht. Grammofoonplaten historische orgels. Zoals in het vorige nummer gemeld is de nieuwe grammofoonplaat met opnamen van historische orgels te Zierikzee, Burgh, Tholen, Poortvliet en Oud-Vossemeer verkrijgbaar door storting van f 25,50 op giro 3876547 t.n.v. penningmeester Werk groep Muziek, Hammarskjöldlaan 23 te Middelburg. Leden van de Werkgroep Muziek genieten een eenmalige reductie van f 5,-, leden van het Genootschap f 2,50 reductie. Ook de eerste grammo foonplaat is nog leverbaar (Oostkerk, Engelse en Lutherse Kerk te Middelburg, Herv. Kerken te Meliskerke en Baarland) voor de zelfde prijs met dezelfde reducties. Men dient op de girokaart te vermelden welke plaat men wenst. Doelstellingen Werkgroep Muziek. De Werkgroep mag zich verheugen in een toenemende belangstelling. Zij stelt zich onder meer ten doel het behoud en de conservatie van de historische muziek instrumenten in Zeeland en de authen tieke muziekbeoefening d.w.z. de uit voering van oude muziek op historische instrumenten volgens oorspronkelijke uit voeringspraktijken. Voor het laatste kan zij beschikken over het historisch pijporgel in het Zeeuws Museum, maar zij tracht daarnaast uit de baten van de concerten, grammofoonplaten en contributies andere historische muziekinstrumenten aan te kopen. U kunt deze doelstellingen helpen bevorderen door lidmaatschap (contributie f 10,-) en speciale giften. Aanmelding kan geschieden bij het secretariaat Gortstraat 46, 4331 LC Middelburg. J. H. Kluiver, secretaris.

Zeeuws Tijdschrift | 1979 | | pagina 30