Mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen Redactie: mr.J. A. Lantsheer Redactieadres, tevens adres van het secretariaat van het Genootschap: Abdij 9, Middelburg. ALGEMENE VERGADERING 22 MEI 1979 Het voorstel tot wetswijziging moest in deze vergadering door het bestuur worden teruggenomen, daar in de vergadering over enige punten verschil van inzicht bleek te bestaan, dat niet ter vergadering kon wor den overbrugd. Besloten werd in de Wet thans alleen die wijzigingen aan te brengen die nodig zijn om te voldoen aan de nieuwe wettelijke bepalingen. WERKGROEP HISTORIE EN ARCHEOLOGIE Lezingenprogramma Het lezingenprogramma van de Werk groep Historie en Archeologie van het ko mende seizoen zal tot thema hebben: „De historicus en zijn bronnen,,, dit in aanslui ting op de beleidsnota die het vorig jaar werd behandeld. Als onderwerpen zullen ter sprake komen de archeologie, de archie ven, de architectuur, de historisch topografi sche Atlas en de overlevering, alles zoveel mogelijk in relatie tot het in Zeeland be schikbare materiaal. Project huizendocumentatie. Met name voor het veldwerk van dit project zijn nog steeds medewerkers welkom. Het gaat hierbij om het schriftelijk en fotogra fisch vastleggen van interessante bouwkun dige elementen en van sporen van verbou wingen die tijdens restauratie aan het licht komen en daarna verdwijnen of aan het oog worden onttrokken. Belangstellenden kun nen zich aanmelden bij de projectleider P. W. Sijnke p/a Gemeentearchief, Lange Noordstraat 19, Middelburg. Nehalennia. De laatste aflevering van Nehalennia, het Bulletin van de Werkgroep en de Zeeuwse Vereniging voor Dialectonderzoek, bevat als hoofdartikel een bijdrage van de heer J. P. B. Zuurdeeg over de geschiedenis van Scherpenisse. Voorts is er een bijdrage van mr. W. A. Vermaas over het rechtskarakter van de Unie van Utrecht. Daarnaast zijn er de mededelingen van de Werkgroep en van de Vereniging voor Dialectonderzoek. De nieuwe vragenlijst voor het dialectonder zoek bevat weer tal van woorden en uitdruk kingen die nog niet in het woordenboek werden geregistreerd. Aangezien nog steeds niet alle plaatsen vertegenwoordigd zijn bij het dialectonderzoek wekken wij belang stellenden gaarne op zich op te geven als me dewerker. Ook niet-dialectsprekenden zijn welkom omdat het vaak niet gemakkelijk is een grens te trekken tussen dialect en A.B.N. Voor abonnement op Nehalennia of lidmaatschap van een van beide vereni gingen kan men zich opgeven bij de secreta riaten, voor de Werkgroep Joh. Postkwar- tier 94 te Middelburg, voor de Vereniging voor Dialectonderzoek Boulevard de Ruy- ter 194 te Vlissingen. dr. P. J. Monté, secretaris. WERKGROEP MUZIEK De Werkgroep Muziek mag terugzien op een geslaagd seizoen. Voor alle concerten was grote belangstelling en met het gebode- ne, zowel vocaal als instrumentaal, beginnen de doelstellingen van de Werkgroep duide lijk gestalte te krijgen: authentieke muziek beoefening d.w.z. uitvoering van oude mu ziek op historische muziekinstrumenten volgens oorspronkelijke uitvoeringspraktij ken. Zij die dit doel willen ondersteunen met name de opbouw van een eigen instru mentarium wekken wij op lid te worden van de Werkgroep. De contributie bedraagt f 10,-. Aanmelding kan plaatsvinden bij het secretariaat Gortstraat 46, 4331 LC Middel- burg. Grammofoonplaten Historische Orgels in Zeeland. Voor deze grammofoonplaten bestaat grote belangstelling, in en buiten de provincie tot in het buitenland toe. Als een van de aan trekkelijke aspecten wordt steeds naar vo ren gebracht dat hier meerdere orgels op één plaat zijn samengebracht, zodat men niet al leen de verscheidenheid aan klankkleur bin nen één instrument hoort, maar tegelijk de verschillen tussen de diverse instrumenten, en zo een duidelijker beeld ontstaat van het eigen karakter van een instrument. De platen kunnen worden besteld door storting van f 25,50 op giro 3876547 t.n.v. penningmeester Werkgroep Muziek Ham- marskjöldlaan 23 Middelburg. Men dient te vermelden welke plaat men wenst: Histori sche Orgels 1 met opnamen van de orgels in de Oost-, Engelse en Lutherse Kerk te Mid delburg, Herv. Kerk te Baarland en Melis- kerke; Historische Orgels II met opnamen van de orgels in de Grote Kerk te Zierikzee, Herv. Kerk te Burgh, Tholen en Poortvliet en R.K. Kerk te Oud-Vossemeer, alle histo rische instrumenten uit de 18e en 19e eeuw bespeeld met muziek uit de tijd. Leden van het Genootschap genieten f 2,50 reductie, leden van de Werkgroep Muziek f 5,- re ductie. Concerten Lutherse Kerk Middelburg. Wij attenderen gaarne op de reeks concer ten op het fraaie historische Duyschot- Müller orgel in de Lutherse Kerk te Middel burg. De concerten vinden steeds plaats op vrijdagavond te 20.00 uur in de periode 6 juli tot 24 augustus: 6 juli Wim van Beek, Den Haag 13 juli Jos Verpoorten, Middelburg 20 juli Christiaan van Ingelgem, Aalst (B) 27 juli Marian Leijnse, Vlissingen 3 aug. Kees van Eersel, Goes 10 aug. Ton Koopman, Amsterdam 17 aug. Leen de Broekert, Middelburg 24 aug. Arie Karreman, Ter neuzen. J. H. Kluiver, secretaris. CONGRES VERENIGING VAN ARCHIVARISSEN De Vereniging van archivarissen in Neder land zal op 18 en 19 oktober a.s. in het Jaar beursgebouw te Utrecht een congres hou den met als thema: dienstverlening, de rela tie tussen archiefdienst en gebruiker. Be langstellenden kunnen een aanmeldingsfor mulier verkrijgen bij Mevrouw A. M. E. H. Leuring, Lekstraat 39, 's-Gravenhage (tel. 070-85 67 53). EXCURSIE 1979 Als datum voor de jaarlijkse excursie (dit maal naar Walcheren) is vastgesteld zater dag 15 september 1979. De leden krijgen de gebruikelijke oproep. NIEUWE LEDEN Door de algemene vergadering werden op 22 mei 1979 tot lid van het Genootschap benoemd: 1. Akkerman, ir. W. J., Middelburg 2. André de la Porte, mr. G. R., Middelburg 3. Boer, H., Krabbendijke

Zeeuws Tijdschrift | 1979 | | pagina 25