wie van de drie? 74 Jachtbekers uit de 2e eeuw. den (fibulae) zijn er ook goed vertegen woordigd. Wat het aardewerk betreft geven de bijschriften aan waar en wan neer het werd vervaardigd. Op de zoge naamde jachtbekers (2e eeuw) ziet men een duidelijke voorstelling: herten wor den door honden achtervolgd. Het middeleeuwse aardewerk is prach tig van kleur. Van de borden of schotels wordt een kleine selectie getoond. Het is niet duidelijk waarom op één van de schotels een penis is afgebeeld. Wan neer wij nagaan dat wij het museum jaarlijks een of meermalen in zijn tienja rig bestaan hebben bezocht en ons nog geen moment hebben verveeld, is het duidelijk dat een aanbeveling voor een bezoek aan Marktstraat 1 8 achterwege met een goede smaak maakt dat het een „heldere" indruk maakt in de zin van een goede keuze uit het vele mate riaal, een goede belichting en een ver fijnde presentatie. Het museum is gehuisvest in een van oorsprong 17e-eeuwse woning, die o.m. tot winkel heeft gediend. Adres: Marktstraat 18. Als bijzonderheid zij di rect vermeld, dat achter het huis voor de bezoeker er een (kruiden)tuin is aan gelegd, die een ander facet van Trimpe Burger recht laat wedervaren: zijn lief de voor alles wat groeit. Als archeoloog heeft Trimpe zijn voorliefdes. Eén ervan is aardewerk. Het is dan ook geen won- dehr dat men te Aardenburg een prach tige collectie uit de romeinse tijd (1 e-3e eeuw na Chr.) aantreft en een niet min- Fragment terra sigilata-kom, fabrikaat Trier. der fraaie uit de middeleeuwen (13e- 1 6e eeuw). Er zou een enquête gehou den kunnen worden naar de voorliefde van het publiek in deze trant: Geeft u voorrang aan het meer verfijnde aarde werk uit de romeinse periode óf „doet" het wat „volksere" middeleeuwse aar dewerk u meer? De vondsten te Aar denburg, die in het museum zijn ge- exposeerd, geven een goede indruk van de beschaving in de eerste eeuwen van onze jaartelling. Wat zegt u van het romeinse schoentje? In gedachten zie ik een jongen of meisje met dergelijke schoentjes door het ou de Aardenburg lopen. Eigenlijk vind ik het een modern schoentje. Mantelspel- Aardenburgs pottenbakkerswaar, 14e eeuw.

Zeeuws Tijdschrift | 1979 | | pagina 2