"II _tr' ktf tp wie van de drie? 76 De zaal met archeologische vondsten. heeft. Niets is minderwaar. De kleder drachtenkamer is niet groot, maar wel belangrijk. Het museum heeft voorwerpen, die ner gens anders te vinden zijn. Wel eens van sliksporen gehoord, die men aan doet om glibberige dijken mee te be klimmen of zijn weg door schorren te vinden? Het museum heeft zo'n slik- spoor. Een doos met zilveren kreukel- Slikspoor. prikkers mag ook iets bijzonders wor den genoemd. Een volkomen in tact zijnde brandspuit, die aan Scherpenisse heeft toebehoord, leert ons dat brand in een beginstadium hiermee wel eens ge blust zou kunnen worden. In elk van de drie genoemde musea zijn archeologische vondsten aanwezig, die teruggaan naar de romeinse tijd of nog vroeger, al spant Aardenburg voor de vondsten uit de eerste eeuwen van onze jaartelling de kroon. Aardewerk vindt u museum is van dinsdag tot en met zaterdag 10-12 en 13.30-17 uur ge opend. Ten slotte het Streekmuseum van Tholen en St. Philipsland te St. Anna- land. Om reden die ik niet kan verklaren, heb ik hieraan mijn hart verpand. Het mist het professionele van Aardenburg, het educatieve element van Goes, maar met zijn bric-a-brac heeft het iets zeer Fietsen te Goes. gemoedelijks. De omschrijving bric-a- brac zou tot de conclusie kunnen Leiden dat het geen belangrijke voorwerpen in alle schakeringen; ir. M. A. Geuze, die in het jonge museum te St. Anna- land al zijn overblijvende tijd steekt, liet ons vol trots de keramiek van Chris La- nooy (1 881 -1 948) zien. Deze veelzijdi ge kunstenaar, die kerken „versierde", tekende, beeldhouwde, was vooral keramist-pottenbakker. De vraag naar het waarom van zijn aardewerk in St. Annaland, is eenvoudig te beantwoor den. Hij is in dit Thoolse dorp op 16 maart 1881 geboren. Een streekmuseum weerspiegelt de ge schiedenis van de streek. Dat te St. An naland doet het op zijn wijze. Alhoewel Tholen toch een land is van de nadere reformatie, betwijfel ik of in het „Eens Christens ABC" niet teveel het pad der deugd wordt betreden. Onder de F. kan men lezen: „Fier, moedig zij uw geest in 't strijdperk van de deugd". Het mu seum ondergebracht in het voormalig gemeentehuis van St. Annaland, Bie- rensstraat 4, is geopend van mei tot september van 15.00 tot 17.00 uur. (niet op zondag en maandag)*) OPENBAARHEID Museum komt van het griekse museion, een plaats aan kunst en wetenschap ge wijd. Een museum wordt dit pas echt als

Zeeuws Tijdschrift | 1979 | | pagina 4