100 jaar vanderhave 1879-1979 141 Duitsland; Dr. M.S. Swaminathan, India. Het eerste exemplaar van de studie 'Plant Breeding Perspectives' werd tijdens de ceremonie in de N.H. Kerkte Kapelle door de heer A.J.Th. Hendriksen aangeboden aan Z.K.H. de Prins der Nederlanden. In zijn speech memoreerde hij het onstaan van het boekwerk en gaf een kort over- zight van de inhoud. De groep deskundi gen hebben in het boek ook de ruimte gekregen om zich te verdiepen in de ver edeling van tropische gewassen, hoewel deze niet tot het werkterrein van VAN DERHAVE behoren. Zij houdt zich alleen bezig met de veredeling en instandhou ding van gewassen voor de gematigde klimaten. Het erecomité werd gevormd door: Dr. A.H. Boerma, Mr. A.P.J.M.M. van der Stee en J. Goelet, Frankrijk. Drs. K.C. van Kempen, voorzitter van het bestuur van Suiker Unie. De beschermheer van het 'Centennial Committee' was Z.K.H. de Prins der Ne derlanden. Voedselvoorziening De studie heeft als doel een bijdrage te leveren tot een adequate voedselvoor ziening in de komende decennia voor een steeds groeiende wereldbevolking. Het boek geeft een optimistisgher antwoord op de vraag naar voedsel dan destijds het rapport 'Grenzen aan de groei' uit 1972 van de 'Club van Rome' en is tevens een reactie op de toekenning van de Nobel prijs in 1970 aan de plantveredelaar Dr. Norman E. Borlaug. 'Plant Breeding Perspectives' biedt het hoopvolle perspectief dat via een goed opgezette en welbewuste plantenver edeling zeer wezenlijk kan worden bijge dragen tot opvoering van de wereldvoed selproductie. Het boek is geen "hand boek" geworden en de schrijvers en de Het gehoor tegenover de gastspreker Prof. John Kenneth Galbraith.

Zeeuws Tijdschrift | 1979 | | pagina 37