een dag met weinig nieuws: 8 november 1879 107 Daar staat: "Tegenwoordig behoort de ambachtsheerlijkheid(Stavenisse) en een groot deel der gronden, aan mr. Cornelis van der Lek de Clerq, oud lid van de eerste kamer der staten generaal en oud notaris teZierikzee". In hetzelfde werk kunnen we vinden, dat hij omstreeks 1863 in het bezit kwam van alle aandelen in het slot en de heerlijkheid Haamstede. Bovendien bezat van der Lek de Clerq het kasteel Moermont te Renesse. Zijn aanslagen in de grond- en personele belasting te Noordgouwe wijzen erop, dat het grond bezit en de behuizing aldaar bepaald niet gering zijn geweest. Hij stierf op huize Heesterlust onder Noordgouwe op 25 oktober 1886. Riante behuizingen te Oostkapelle had den Jhr. Pieter Damas van Citters, mr. de Jonge van Ellemeet en de beide jonk heren Boddaert. Nagtglas vermeldt van Van Citters"Hij bewoont des zomers, en tegenwoordig ook des winters, de buitenplaats Schoonoord onder Oostka pelle in 1839 door hem aangelegd". Van 1845 was hij voorzitter van het bestuur der commercie-compagnie te Middel burg. Op Ipenoord woonde Jhr. Willem Reinbrant Boddaert, een buitenplaats door hem in de jaren 1842 en 1843 ge sticht. Zijn broer Jhr. mr. Jacques Phoenix Boddaert, rechter in de arrondis sementsrechtbank te Middelburg, be woonde Westhove. Er wordt gezegd dat met hem voor Westhove een gouden tijd aanbrak: "Alles werd niet alleen uitste kend onderhouden, zoowel het kasteel als de overige gebouwen, maar ook de be plantingen en de tuinen, vele versierin gen werden aangebracht.'t Werd zelfs te zorgvuldig behandeld. De muren van ge bouw en torens werden uitwendig geheel geportlandcement; restauratie scheen men toen nog niet te kennen". Een Belg, die Westhove in 1874 bezocht roemde het kasteel op deze wijze: "Als de rechters van Middelburg zoo buiten wonen, hoe moet dan niet het huis van den president in de stad zijn". De gebroeders Boddaert huwden met de gezusters baronessen van Heeckeren van Brandsenburg, zelfs driemaal, want Jacques Phoenix trouwde na de dood van baronesse van Heeckeren weer een zuster. Landelijke bekendheid had mr. Willem Cornelis Mary de Jonge. Volgens Kes- teloo stichtte hij in 1839 het fraaie Over- duin, maakte er een prachtig landgoed van. Hij ontving daar in 1872 op luister rijke wijze hette Middelburg vergaderend 3. Het kasteel Westhove in de tijd dat het geportlandcement was. Foto van G. Hiemstra te Middelburg, "Atelier voor Onveranderlijke Portretten". Daarnaast een "Bericht" in "Eigen Haard", bekend tijdschrift in die dagen, laatste blz. jrg. 1881.

Zeeuws Tijdschrift | 1979 | | pagina 3