100 jaarvanderhave 1879-1979 145 "The Evergreens" luisterden de feestelijkheden in de bedrijfsgebouwen op. Koning Willem l-prijs Op woensdag 6 juni 1979 is bij de viering van het 100-jarig bedrijfsjubileum door Ir. A. Helleman, secretaris van de Stichting Koning Willem l-prijs, officieel meege- deelc^dat aan D.J. VANDERHAVE B.V. de Koning Willem l-prijs is toegekend. De Koning Willem l-prijs werd, met in stemming van Hare Majesteit de Konin gin, ingesteld door het Algemeen Bestuur van de F.N.V., Vereniging5 Nederlands Fabrikaat in haar vergadering van 14 no vember 1956. De Koning Willem l-prijs wordt op voor dracht van de provinciale, economische, technologische instituten en andere in stanties door het bestuur van de Stichting Koning Willem l-prijs toegekend aan de persoon, groep van personen of de on derneming, die in belangrijke mate heeft bijgedragen aan zowel de regionale als nationale ontwikkeling van de industrie in Nederland en aan de naam van de indu strie in internationaal opzicht. De onderscheiding heeft indertijd de naam Koning Willem l-prijs ontvangen, omdat deze in zijn tijd stimulerend werkte bij het ondernemen van grote projekten ten behoeve van het Nederlandse volk. Van de prijswinnaars in de voorgaande jaren noemen wij: 1960: Fabriek van Landbouwwerktuigen Vicon te Nieuw Gennep 1962: N.V. Lips te Drunen 1968: Prins N.V. te Dokkum 1978: N.V. Indivers te Amsterdam Dit is de eerste maal dat een zuiver agra risch bedrijf deze eer te beurt valt. De prijs zal in mei 1980 aan het bedrijf worden uitgereikt. Dag voor binnenlandse relaties Op donderdag 7 juni, de tweede dag van de jubileumviering, werden op het VAN DERHAVE bedrijf te Kapelle ca. 450 gas ten ontvangen, bestaande uit handelsre laties, medewerkers van landbouwvoor lichtingsdiensten, Wageningse Institu ten, gemeenten, enz. Kortom, de gasten bestonden uit afgevaardigden van be drijven, instituten en instanties uit Ne derland, waarmee VANDERHAVE dage lijks kontakten heeft. 's Morgens na het welkomswoord door Ir. D.J. van der Have vertrokken de gasten met 9 bussen in colonne naar het VAN-

Zeeuws Tijdschrift | 1979 | | pagina 41