100 jaar vanderhave 1879-1979 146 Bezoek van de handelsdelegaties aan de bedrijfsgebouwen te Rilland op de tweede dag van de jubileumviering. DERHAVE Kweekbedrijf te Rilland*. Zij werden hierbij vergezeld dooreen aantal VANDERHAVE mensen die in hun dage lijkse werk met de genodigden kontakten hebben. Tijdens de rit naar Rilland via o.a. Yerseke en Waarde werd in elke bus door een VANDERHAVE hostess uitleg gege ven over de omgeving. Na een rondrit langs de proefvelden in de Frederica- en de Zimmermanpolder was er een vrije rondgang voor de gasten, waarbij de outillage van het Kweekbedrijf bezichtigd kon worden. VANDERHAVE medewer kers uit Rilland zorgden hierbij voor de nodige uitleg. Aan de 11 vlaggemasten wapperden de provinciale vlaggen. Na terugkeer te Kapelle werden de geno digden een lunch aangeboden in één der bedrijfshallen. Tijdens de lunch werd door Ir. H.P. van Heel namens de gasten het hiervoor genoemde bedrag van 30.000 gulden aangeboden. Na afloop van de lunch konden belangstellenden ook het VANDERHAVE bedrijf te Kapelle bezichtigen. Als extra attraktie werd door de Zeeuwse Ringrijders Vereniging een ringrijderij-demonstratie verzorgd, waar aan 20 Walcherse deelnemers in Zeeuw se klederdracht deelnamen. Deze de monstratie trok zeer veel belangstelling bij de gasten. Het gehele gebeuren werd opgeluisterd door muziek van het draai orgel "Zeelandia" uit Grijpskerke. Na afloop volgde nog een drukbezochte receptie voor toeleveringsbedrijven en instanties. In de avonduren werd een puzzel- oriëntatierit voor de VANDERHAVE me dewerkers verreden, waarvoor zeer grote belangstelling bestond. Niet minder dan 59 equipes schreven hiervoor in. De route was hoofdzakelijk uitgezet langs bin nenwegen in de omgeving van Kapelle. De prijsuitreiking vond aan het eind van de avond plaats door de heer A. Dirk zwager. Naast de 15 prijzen was er voor iedere deelnemer een herinneringsvaan tje. Personeelsdag Vrijdag 8 juni was dé dag voor het VAN- DERHAVE-personeel. 's Morgens tussen 8 en 9 uur vertrokken de personeelsleden met echtgeno(o)t(e) of verloofde per bus naar 5 verschillende bestemmingen, waarvoor tevoren een keus was gemaakt.

Zeeuws Tijdschrift | 1979 | | pagina 42