100 jaar vanderhave 1879-1979 147 Walcherse ringrijder tijdens de tweede dag van de jubileumviering. De totale groep die op reis ging bestond uit ca. 600 personen. De diverse bestemmingen waren Brugge, Gent, Bokrijk, Het Zwin en Rotterdam. Na terugkomst op het bedrijf te Kapelle werd 's avonds door Ir. D.J. van der Have, president-direkteur en Ir. D.J. Glas, di- rekteur van het Kweekbedrijf te Rilland in aanwezigheid van familie en de Onder nemingsraad een borstbeeld onthuld van de oprichter van het bedrijf D.J. van der Have. Dit borstbeeld is geplaatst in een speciaal daarvoor aangelegd plantsoen bij de hoofdingang van het bedrijf. Het borst beeld is gemaakt door de beeldhouwer E.P. Monchy uit Amstelveen. De fondsen voor dit beeld zijn bijeengebracht door het personeel en de families van der Have en Dirkzwager. Na afloop van de onthulling volgde er een diner en een gezellig, geanimeerd feest. Hiervoor was één der magazijnen tot een feestzaal van 2.000 vierkante meter om getoverd. De muziek werd verzorgd door het show-en dansorkest 'The Evergreens' uit Kapelle en het 'Trio Los Allegres' uit Amsterdam. Tijdens het diner was er een optreden van de goochelaar Phoa Yan Tiong met Table Magic. Open dag Voorde bevolking van Kapelle-Biezelinge en Rilland (inkl. omliggende dorpen) was er op zaterdagmorgen 9 juni een open dag georganiseerd op het hoofdbedrijf te Kapelle en het Kweekbedrijf te Rilland. De bevolking was hiervoor door middel van een rondschrijven uitgenodigd. De be-

Zeeuws Tijdschrift | 1979 | | pagina 43