100 jaar vanderhave 1879-1979 148 zoekers konden een vrije rondwandeling over de bedrijven maken, waarbij op di verse punten door VANDERHAVE mede werkers uitleg werd gegeven over ma chines en installaties. Er waren ver schillende marktkraampjes opgezet waar de jeugd onthaald werd op ijs, limonade, stickers en een T-shirt. Ook voor de vol wassenen was er een verfrissing en een vouwblad getiteld "100 jaar VANDER HAVE 1879-1979". Voetbaltoernooi Vanaf half elf tot ca. vijf uur vond diezelf de dag op het sportcomplexte Kapelle het VANDERHAVE voetbaltoernooi plaats, dat voor de jubilerende V.V. Kapelle-dat in 1979 40 jaar bestaat - was georgani seerd in samenwerking met VANDER HAVE. De deelnemende ploegen kwamen uit plaatsen waar VANDERHAVE vesti gingen heeft en/of economische bindin gen. De aftrap en de prijsuitreikingen werden verzorgd door Ir. D.J. van der Ha ve. De V.V. Kapelle werd op overtuigende manier winnaar van het eigen toernooi. Halverwege hettoernooi was er een korte pauze ingelast, waarin een VANDER HAVE - team uit Kapelle en Rilland ge kostumeerd tegen elkaar hebben ge voetbald. Evenals voor het toernooi was er voor de gekostumeerde wedstrijd een grote publieke belangstelling en vooral de laatste zorgde voor veel hilariteit on der de toeschouwers. Met dit voetbal toernooi werden de feestelijkheden die week afgesloten. Publiciteit De viering van het 100-jarig bedrijfsjubi- leum van VANDERHAVE heeft in de pers veel aandacht gekregen. Op 15 mei 1979 werd in het perscentrum Nieuwspoort in Den Haag een persconfe rentie gehouden, waarvoor de redaktie van de belangrijkste dag- en landbouw bladen waren uitgenodigd. Tijdens deze persconferentie is door de President commissaris Mr. J. van Aartsen en de di- rektie, bestaande uit Ir. D.J. van der Have president-direkteur, wetenschappelijk di- rekteur A.J.Th. Hendriksen en com mercieel direkteur A. Dirkzwager het pro gramma van de viering bekend gemaakt. A.J.Th Hendriksen gaf een uiteenzetting over de onderwerpen die in het boek "Plant Breeding Perspectives" worden behandeld en de belangrijkste konklusies die door de schrijvers zijn getrokken. Dat hiervoor aan de zijde van de pers veel belangstelling was, is te danken aan de aktuele onderwerpen van het boek. De uitgave van 'Plant Breeding Perspectives' was immers een grote trekpleister. De titels van de 10 hoofdstukken zijn: 1. Food supplies, nutrition and plant breeding, 2. Physiological potential of crop production, 3. Crop genetic re- sourses, 4. Current breeding methods, 5. Crop Adaptation, 6. Resistance to pests and diseases, 7. Opportunities and problems in the developing world, 8. Methods for the future, 9. Seed pro duction and distribution, 10. Perspecti ves. Vooralle aanwezige persmensen was een persmap beschikbaar met de volgende inhoud: - VANDERHAVE bedrijfsbrochure - précis van het boek 'Plant Breeding Perspectives' - volledig jubileumprogramma - luchtfoto's van het VANDERHAVE hoofdbedrijf te Kapelle en het Kweekbe- drijf te Rilland - foto van Prof. John Kenneth Galbraith De redakties waren ook uitgenodigd voor de officiële ceremonie in de Nederlands Hervormde Kerk te Kapelle op 6 juni. Jubileumboek Naast het boek 'Plant Breeding Perspecti ves', heeft nog een tweede boek het licht gezien ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan n.l. het jubileumboek "100 JAAR VANDERHAVE 1879 - 1979". Dit is een rijk geïllustreerd en fraai ge denkboek geworden, waarin de geschie denis van het honderdjarig bedrijf uitvoe rig is beschreven. Het jubileumboek is op de verschillende dagen van de viering aan de gasten uitgereikt, hetgeen door hen, gezien de reakties, op grote prijs werd gesteld. In de exemplaren die aan de personeelsleden en de gepensioneer den werden uitgereikt zat een bijlage waarin alle pasfoto's van de medewer kers die per 1 april 1979 bij VANDERHAVE in dienst waren, zijn opgenomen. Naar aanleiding van de jubileumviering zijn er in de volgende bladen artikels op genomen over het jubilerend VANDER HAVE bedrijf, en met name over de uit gifte van het boek 'Plant Breeding Per spectives': Financieel Economisch Magazine - 19 april; Haagsche Courant - 21 april; Rot terdams Nieuwblad-21 april; Provinciale Zeeuwse Courant-16 mei, 2 juni, 7 juni, 8 juni, 9 juni, 11 juni; De Stem - 16 mei, 2 juni, 7 juni; Reformatorisch Dagblad - 16 mei; De Landbode - 18 mei, 15 juni; ZLM Land- en Tuinbouwblad - 25 mei, 15 juni; Financieele Dagblad - 22 mei; Zaadbe- langen - juni; Maandblad Suiker Unie - juni, juli; Fries Landbouwblad - 8 juni, 15 juni; Economisch Dagblad - 8 juni; Nieuwe Rotterdamse Courant - 8 juni; Boerderij Magazine - 13 juni; Ons Platte land - 16 juni; Maatschappijbelangen - juni; Suiker Unie Kristallen-juni; Cultivar (Fr)-juni; Terra-Verdis-juni; Nieuwsnet juli. Radio Ook op de radio is er aandacht besteed aan de uitgifte van 'Plant Breeding Per spectives' n.l. in het AVRO-programma "Per Saldo" van 5 juni 1979. Radio Ne derland Wereldomroep zal in augustus een interview opnemen met de heer A.J.Th. Hendriksen. Speciale Zaaizaadtelersdag Op donderdag 6 september a.s. wordt voor de VANDERHAVE graszaad.- en gra- nenvermeerderaars een feestelijke dag georganiseerd. In totaal worden ca. 1.000 zaaizaadtelers hiervoor uitgenodigd. Op het programma staan o.a. een rondrit langs de proefvelden te Rilland, een ge zamenlijke lunch en bedrijfsbezichtiging. Het VANDERHAVE bedrijf kan terugzien op een zeer geslaagde jubileumviering. Uit de vele reakties die van de vele gasten ontvangen zijn, blijkt waardering voor de wijze waarop VANDERHAVE zijn jubi leum heeft geaccentueerd.

Zeeuws Tijdschrift | 1979 | | pagina 44