de tachtigjarige leen van der slik 22 werd technisch ambtenaar, en behaalde ook nog de akte L.O.Engels, wat hem goed van pas kwam bij latere, meer ge richte natuurstudie. Want in zijn vrije tijd bleef de interesse voor de levende natuur voorop staan. In 1931 huwde hij met Alida Theodora Scheuerman. Tezamen maakten zij vele kampeertochten met fiets en tent, waarbij zij vooral Zeeland door en door leerden kennen en liefhebben. Van het gezinsinkomen bleef voldoende over om geleidelijk boeken te kopen; deze vormen nu een bibliotheek met een schat van natuurhistorische werken en jaar gangen van tijdschriften, waarvoor des tijds de boekenmarkten met hun redelijke prijzen konden worden afgesnuffeld. Van der Slik en zijn vrouw zetten zich in voor groepen natuurvrienden en volksontwik kelingsverenigingen. Hij maakte versla gen en tekeningen, verzamelde planten en rechtte een herbarium in. Vooral van Zeeland bracht hij zeer veel bijeen. Het vrije kamperen, toen nog mogelijk in Zeeland, is iets dat de Van der Sliks heb ben ervaren als een onuitputtelijke bron van vreugde voor de natuurliefhebber. Daarbij vonden ze nergens een deur ge sloten. Intussen groeide zijn behoefte om een ei gen verzameling op te bouwen. Maar in het intieme huisje in de wijk Tuindorp te Rotterdam, waar het echtpaar zich thuis voelt om meer dan een reden, was weinig plaats. Mede daarom viel het verzamelen van planten af, terwijl hij anderszijds be zwaar had tegen het doden van dieren. Tenslotte, nadat hij op zijn tochten door Zeeland vooral onder de indruk was ge komen van de schelpenverzameling van C. Brakman, besloot hij tot het aanleggen van een collectie die voornamelijkzou zijn gebaseerd op defossiele schelpen van de Zeeuwse stranden. Hij maakte een eigen ontwerp voor het systematisch opber gen. Daarbij werd, naast aantekeningen en beschrijving, ook een begin gemaakt met het tekenen van de voorwerpen. Aan publicaties en correspondentie over het onderwerp kwam eveneens veel teken werk te pas. De tachtigjarige Van der Slik maakt nu de De overige afbeeldingen zijn direct uit het werk van Van der Slik overgenomen om een indruk te geven van de zorgvuldige opbouw, waarmede hij het defi nitieve eindresultaat wenst te bereiken.

Zeeuws Tijdschrift | 1980 | | pagina 24